Úvod Správy Séria výhier sa končí, v Trenčíne sme remizovali

Séria výhier sa končí, v Trenčíne sme remizovali

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde AS Trenčín 2:2.

V siedmom kole Corgoň ligy si ŠK Slovan Bratislava zmeral sily s domácim AS Trenčín, súboj sa skončil remízou 2:2. V prvom polčase otvoril skóre Depetris, na jeho zásah odpovedal o niekoľko minút neskôr z pokutového kopu Šebo. Po zmene strán poslal Slovan do vedenia Milinkovič, gólový účet zápasu uzavrel z pokutového kopu Depetris.

Prvú väčšiu príležitosť si v opatrnom úvode stretnutia dokázali vypracovať v 6. min hostia. Po faule na Peltiera zahrával priamy kop Milinkovič, jeho strelu zastavil dav tiel pred trenčianskou bránkou a ani jedna z dorážok nebola efektívna. Ďalší priebeh hry priniesol množstvo nepresností na oboch stranách, prihrávky svojich adresátov nachádzali iba sporadicky. V 19. min pohrozili aj domáci zásluhou Mazáňa, ktorý nacentroval nebezpečnú loptu do šestnástky Slovana. Pred dvojicou Trenčanov stihol nebezpečnú situáciu odvrátiť na rohový kop Pauschek. Domáci sa snažili hroziť najmä centrovanými loptami za obranu belasých, dvakrát situáciu vyriešil včasným vybehnutím Putnocký, raz ofsajd. V 30. min sa do vyloženej šance dostal Mazáň, ktorý zachytil dlhú, no milimetrovú prihrávku do šestnástky Slovana. Aj tento raz musel zasahovať výborným zákrokom Putnocký. Z protiútoku sa snažil Trenčanov zaskočiť Peltier, potiahol loptu po pravej strane a našiel voľného Halenára. Belasý zakončovateľ sa ale uponáhľal a loptu odkopol mimoriadne nepresne. Omnoho nebezpečnejšia bola akcia v 33. min, keď po prihrávke od Peltiera rozvlnil trenčiansku sieť Milinkovič. Radosť slovanistov zrušil postranný rozhodca odmávaním ofsajdu. Poriadne vzrušenie však priniesol až záver prvého polčasu. V 41. min obrana belasých zaváhala, po peknej kombinácii sa lopta dostala k úplne osamotenému Depretrisovi a ten z bezprostrednej vzdialenosti skóroval do odkrytej bránky hostí. Vedenie AS ale netrvalo dlho. Už o necelé tri minúty neskôr totiž zastavil v šestnástke domácich rozbehnutého Milinkoviča nedovolene Lobotka, za čo si vyslúžil červenú kartu. Následný pokutový kop bez ťažkostí premenil Filip Šebo a vyrovnal na 1:1.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy s jednou zmenou v zostave. Zo začiatku boli aktívnejší Trenčania, hoci hrali v oslabení o jedného muža. Do sľubnej príležitosti sa dostal v 49. min Mondek, nedokázal však spracovať poskakujúcu loptu, ktorú mu napokon uchmatol Putnocký. Výraznejšie vzrušenie priniesla v druhom polčase až akcia zo 62. min. Filip Hlohovský hľadal v šestnástke súpera niektorého z nabiehajúcich spoluhráčov, lopta sa odrazila k Milinkovičovi, avšak ten preváhal najvhodnejší moment na zakončenie. Po nadbytočnej kľučke napokon trafil iba jedného z obrancov AS. Vykompenzoval si to ale už v 68. min, keď si dobrým pohybom vypýtal faul tesne pred pokutovým územím súpera. K lopte sa postavil i pri zahrávaní priameho kopu a zakončením k ľavej žrdi poslal hostí do vedenia. Príležitosť na vyrovnanie prišla pre hostí v 79. min. David Depetris sa predral cez defenzívu belasých, málo razantným zakončením ale Putnockého neprekonal. Vyrovnávajúci gól však napokon skutočne prišiel. V 81. min zahrával pokutový kop po faule Hlohovského domáci kanonier Depetris a nemýlil sa – 2:2. Záverečná desaťminútovka nepriniesla väčšiu šancu ani na jednej strane, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 41. a 81. (z pokutového kopu) Depetris - 44. Šebo (z pokutového kopu), 68. Milinkovič

Žlté karty: 49. Mondek, 50. Mazan, 66. Kleščík – 51. Milinkovič, 70. Kolčák, 81. Hlohovský, 89. Čermák

Červené karty: 43. Lobotka

Domáci: Volešák – Mondek (80. Malec), da Silva, Kleščík, Mazáň - Lobotka – Mazan (71. Frimmel), Díaz, Štefánik (46. Čögley), Holúbek - Depetris

Hostia: Putnocký – Pauschek (46.Bagayoko), Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kopúnek - Peltier, Halenár (80. Čermák), Milinkovič (78. Piroska), Hlohovský - Šebo

Rozhodovali: Vnuk - Benko, Tomčík