Úvod Správy Do tretice 1:3

Do tretice 1:3

Mladší dorastenci Slovana podľahli na turnaji v Donecku aj vo svojom záverečnom zápase Manchestru City.

Mladší dorastenci Slovana Bratislava prehrali v zápase o konečné 7. miesto na turnaji v ukrajinskom Donecku s Manchestrom City 1:3. Zopakoval sa tak výsledok, ktorý belasí dosiahli už v dueloch základnej skupiny proti domácemu Šachtaru Doneck a ruskému tímu Akadémia J. Konopleva.

Prvý polčas súboja dvoch tradične "belasých" tímov, no v tomto stretnutí bielych a bordových, bol vyrovnaný so šancami na oboch stranách. Skórovať sa však podarilo len Angličanom a škoda najmä druhého gólu, ktorý náš tím inkasoval tesne pred prestávkou. Po zmene strán mali Slováci opäť príležitosti na zníženie, ale Nespešného vlastný gól zmaril ich nádeje na zvrat. V závere sa Hlaváčovi podarilo aspoň znížiť.

"Bol to vynikajúci turnaj po všetkých stránkach. Som rád predovšetkým z toho, že sme mali možnosť stretnúť sa so súpermi z absolútnej európskej špičky. Myslím si, že napriek poslednému miestu sme svoju tvár nestratili a aj my sme sa zaslúžili o divácky atraktívne zápasy," povedal tréner Slovana U17 Karol Brezík.

Víťazom turnaja sa stal domáci Šachtar po finálovom triumfe nad Hajdukom Split. V dueli o tretie miesto zvíťazil Inter Miláno nad Realom Madrid zásluhou lepšie zvládnutého penaltového rozstrelu.

Manchester City - ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0)
- hralo sa 2x30 min

Góly: 19. a 30. Nemane, 42. Nespešný (vl.) - 59. Hlaváč

Zostava Slovana: Prokop (46. Choreň) - Kurčík, Majerčák, Drobný (27. Bucko), Lády - Haraslín (42. Hubert), Matejka, Piatra, Nespešný - Hlaváč, Figura

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.
Osobnosť novodobej éry klubu má dnes okrúhlych 30 rokov.