Úvod Správy V Prešove sa rozhodlo už v prvom polčase

V Prešove sa rozhodlo už v prvom polčase

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)

Na ihrisku posledného Tatrana Prešov sa zrodilo víťazstvo domáceho mužstva, ktoré je vôbec prvým v aktuálnom ročníku Corgoň ligy. Už v 11. min sme sa ujali vedenia po góle Kissa, ale domácim sa dvoma presnými zásahmi podarilo ešte v prvom polčase podarilo otočiť skóre stretnutia. V časti časti duelu už gól nepadol. "Prvý polčas bol z našej strany lepší. Po zmene strán som čakal, že budeme mať väčší tlak. Škoda nevyužitých šancí. Gratulujem súperovi k víťazstvu," povedal po stretnutí tréner Slovana Jozef Jankech.

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Ako prví sa do šance dostali naši futbalisti. Bagayokov prienik zo šestnástky ale zmaril brankár Jakub Diviš. Onedlho mal na kopačke tutovku domáci Belejík, ale zoči-voči Putnockému nedal. V 11. min sme zahrávali prvý rohový kop. Grendel našiel Dosoudila, ktorý hlavou predlžil na Kissa, a ten tiež hlavou otvoril skóre - 0:1. Tatran to neotriaslo a vyrovnal už o deväť minút. Po kolmici Barana sa do úniku z pravej strany dostal Papaj. Prenikol až takmer k bránkovej čiare a prudkou strelou prekonal Putnockého - 1:1. Výborný zápas pokračoval aj naďalej. V 32. min sa tešili domáci druhýkrát. Po centri Papaja si v šestnástke nerozumeli Saláta s Putnockým a Katona doklepol loptu do siete - 2:1. O chvíľu nato mohli "koňare" zvýšiť svoj náskok, ale Saláta vykopával z bránkovej čiary strelu Meszároša. Aj my sme však boli vpredu nebezpeční. V 44. min mohol vyrovnať agilný Grendel, ale jeho prudkú strelu boxoval domáci gólman Jakub Diviš.

Po zmene strán tempo trochu upadlo, šancí ubudlo. Hlavný arbiter udelil v rozpätí od 52. min do 65. min päť žltých kariet. Zápas sa následne hral prevažne medzi šestnástkami a obe mužstvá čakali, kto urobí chybu. Bombu striedajúceho Halenára spoza šestnástky vytlačil brankár domácich Diviš na rohový kop. Od tejto chvíle sme mali mierne navrch, ale všetky akcie sa končili na obrane Tatrana. Prešovčania sa pokúšali o rýchle brejky, ale tiež bezvýsledne. Vyrovnanie mohlo prísť v 88. min, keď po chybe Barana nedal zoči-voči Divišovi tutovku Bagayoko.

Góly: 20. Papaj, 32. P. Katona - 11. F. Kiss, ŽK: 16. M. Baran, 37. Josl, 45. P. Bašista, 65. P. Petráš, 82. Papaj - 40. Guédé, 52. Dobrotka, 56. Ivana, 61. Dosoudil, 65. Bagayoko, rozhodovali: Samotný - Balko, Kubačka, 2366 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš (76. P. Cicman), M. Baran, P. Bašista, Josl - Piter-Bučko - Papaj (89. D. Leško), P. Katona, Vršajevič - Ľ. Meszároš, Belejík (64. Guba)

Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník (46. Jánošík) - F. Kiss - Bagayoko, Guédé, Grendel, M. Kuzma (53. Halenár) - Ivana (78. Štepanovský)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.