Úvod Správy Exhibícia na záver

Exhibícia na záver

Futbalistky Slovana zvíťazili vo svojom poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov nad tímom Ekonomist Nikšič 8:0.

Futbalistky Slovana Bratislava zvíťazili vo svojom poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov nad čiernohorským tímom Ekonomist Nikšič 8:0 (3:0). Belasé obsadili v 4. skupine druhé miesto so šiestimi bodmi, ale do vyraďovacej fázy súťaže nepostúpili.

Prvú veľkú šancu mala v 10. min Mravíková, ktorá po Vojtekovej centri z rohu hlavičkovala tesne vedľa. Hlavou to skúšala aj Vargovčíková, ale jej zakončeniu chýbala potrebná razancia. Hralo sa takmer bez prestávky na polovici Ekonomistu a v 21. min zahodila ďalšiu príležitosť Mravíková, ktorá z pár krokov prestrelila bránu. Krátko na to sa však belasé dočkali. Fecková nádhernou krížnou strelou nedala brankárke hosťujúceho tímu šancu – 1:0. V 35. min trafila spoza šestnástky presne k žrdi Fatulová a zvýšila na 2:0. V poslednej minúte prvého polčasu sa medzi úspešné strelkyne zapísala aj Vargovčíková po peknej kolmej prihrávke Ondrušovej.

Hneď v 48. min dopravila loptu do siete Mravíková, ale gól pre ofsajd neplatil. Skóre sa však opäť menilo o desať minút neskôr, keď Fecková poslala na bránu strieľaný center z veľkého uhla a lopta zapadla k vzdialenejšej žrdi – 4:0. Onedlho jej lob napodobnila už z výhodnejšej pozície v pokutovom území Cerovská a pridala piaty gól Slovana. Medzi strelkyne sa zapísali aj ďalšie dve striedajúce hráčky. Cerovská skórovala po nádhernom sóle a prihrávke Feckovej a Kujovičová sa presadila prízemnou strelou z vyše 20 metrov. Slovanistky sa zabávali hrou až do konca a ich triumf na konečných 8:0 ešte prikrášlila Ondrušová.

ŠK Slovan Bratislava – ŽFK Ekonomist Nikšič 8:0 (3:0)

Góly: 22. a 58. Fecková, 35. Fatulová, 45. Vargovčíková, 67. Cerovská, 77. Balážiková, 84. Kujovičová, 90. Ondrušová

ŽK: 65. Mravíková – 24. Kučová, 64. Vidičová, 73. Bjelicová

Zostava Slovana: Horváthová – Hollá, Mravíková, Mittuchová, Vojteková – Ondrušová, Antalová (78. Kujovičová) – Rybárová, Fatulová (54. Cerovská), Vargovčíková (59. Balážiková) – Fecková

Pripomeňme si zostrihom najkrajšie a najdôležitejšie góly tejto sezóny vrátane emócií na tribúnach.
Nino Marcelli dnes oslavuje devätnáste narodeniny.