Úvod Správy Vydreté body proti nováčikovi

Vydreté body proti nováčikovi

ŠK Slovan Bratislava si v súboji s nováčikom vybojoval plný bodový zisk dvoma zásahmi Filipa Hlohovského.

ŠK Slovan Bratislava sa v piatom kole Corgoň ligy poriadne potrápil s nováčikom z Myjavy, no zvíťazil 2:1. O oba góly belasých sa postaral aktívny Filip Hlohovský, za hostí odpovedal sedem minút pred koncom riadneho hracieho času Kuračka.

Stretnutie sa začalo v pozvoľnom tempe. Prvú výraznejšiu príležitosť mal hosťujúci Sládek v 9. min, keď jeho strela spoza šestnástky poriadne natiahla Putnockého. Z nasledujúceho rohového kopu sa vynorila druhá príležitosť nováčika, pretože domáci brankár loptu mierne podbehol. Ani jeden z myjavských zakončovateľov ale nebol pohotový. V 15. min pohrozili aj belasí. Filip Šebo zakončoval hlavou z bezprostrednej vzdialenosti po centri z ľavej strany ihriska, loptu ale namieril priamo do rúk myjavského brankára. O necelé štyri minúty skúsil šťastie Milinkovič, strelu z pätnástich metrov však namieril mimoriadne nepresne. Už o niekoľko okamihov sa opäť ocitol vo veľkej šanci Šebo, trafil však iba pred ním stojaceho obrancu hostí. Aj keď bol v nasledujúcom priebehu Slovan aktívnejší, do väčšej príležitosti sa nedostal. Hostia sa sústredili na pozornú obranu a domáci na ňu nevedeli nájsť recept. Šebo zakončoval z dobrej pozície aj v 35. min, málo razantnú strelu skryl gólman Myjavy bez väčších problémov do svojho náručia. Futbal bez väčších príležitostí pokračoval aj naďalej, hoci mali loptu častejšie na kopačkách domáci futbalisti.  Zmena prišla v 43. min, keď našiel Hlohovského výborným centrom Lukšík. Hlavičku domáceho stredopoliara efektne zlikvidoval Solnička.

Po zmene strán sa skúsil presadiť striedajúci Pauschek, cestu k bráne mu v šestnástke zahatala pozorná obrana hostí. Úvodná päťminútovka druhého polčasu priniesla ešte po jednej pološanci na oboch stranách, úspešný nebol ani Sládek, ani Gorosito. V 52. min opäť vynikajúco zapracoval Lukšík, našiel Hlohovského, avšak ten zakončil nepresne i málo razantne. O šesť minút neskôr spravil veľkú chybu hosťujúci Solnička, ktorý pri výkope trafil pred ním stojaceho útočníka Slovana, chybu však dokázal napraviť. Najväčšiu príležitosť stretnutia premárnil v 61. min Filip Šebo. Peltier vynikajúco nacentroval do šestnástky, kde bolo hneď niekoľko belasých. Lopta sa napokon odrazila k Šebovi, avšak ten z vynikajúcej pozície minul. Otvorenie skóre priniesla 64. min. Po kombinácií Pauscheka a Grendela sa lopta odrazila k Hlohovskému, ktorý ju sklzom poslal do myjavskej siete. Hneď vzápätí mohlo byť už 2:0, avšak Peltier v šestnástke nedokázal usmerniť kvalitný center za Solničku. Sedemdesiatašiesta minúta priniesla prudkú Sládekovu strelu z veľkej diaľky, Putnocký loptu schoval v náručí. V ďalšej trojminútovke však mali hostia ďalšie dve vyložené príležitosti na skórovanie. Vyrovnaním zaváňala Mrvova strela, Putnockému musel pomôcť na bránkovej čiare aj Pauschek. Potvrdilo sa však nedáš – dostaneš. Z kontry našiel Pauschek voľného Hlohovského, ktorý pridal svoj druhý gól v stretnutí. Slovan sa ale netešil dlho, pretože už o štyri minúty skóroval Peter Kuračka. Stalo sa tak po centrovanej lopte, ktorá sa v skrumáži niekoľkokrát odrazila a dostala sa až za Putnockého chrbát. V úplnom závere sa na jedného obrancu hostí rútila trojica belasých, Šebo, Milinkovič a Peltier túto šancu nevyužili.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:1 (0:0)

: 64. a 79. Hlohovský – 83. Kuračka

Domáci: Slovan: Putnocký – Bagayoko (46. Pauschek), Gorosito, Kolčák, Lukšík - Milinkovič, Halenár, Grendel, Hlohovský – Piroska (59. Peltier), Šebo

Hostia: Solnička - Ďuriš, Častulín, Černáček, Duga (4. Mrva) - Petráš, Dian (65.Marček), Kuračka, Majerník, Sládek – Kosík (80. Šebek)

Rozhodovali: Hrčka - Sluk, Kubačka

Divákov: 1989

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2.
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (5:1).

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.