V takýchto zápasoch cítite, že sa hrá o veľa

Reprezentačná prestávka je minulosť, po dvojtýždňovej pauze sa Niké liga vracia späť. A to hneď veľkým šlágrom prvého s tretím. Belasých v sobotu o 18:00 čaká zápas v Dunajskej Strede. Kevin Wimmer si uvedomuje, aký môže byť tento duel dôležitý.

Medzi nami a DAC je šesť bodov, náš súper má však ešte k dobru dohrávku v Trnave. Vzájomné zápasy z aktuálnej sezóny hovoria v náš prospech – v základnej časti sme vyhrali doma 3:2 a vonku 3:0. Ak by sme v sobotu v Dunajskej Strede bodovali, mali by sme s DAC na konci ročníka s určitosťou priaznivú bilanciu zo vzájomných duelov, čo môže byť tiež dôležité. 

„Je to veľmi dôležitý zápas. Určite nie rozhodujúci, veď do konca zostáva dosť kôl, avšak môže veľa napovedať. Vnímam ho ako našu šancu ukázať súperom, že si nenecháme vziať prvé miesto,“ hovorí Kevin Wimmer, ktorý v belasom pôsobí tretiu sezónu a zažil viaceré zápasy s Dunajskou Stredou. „Vždy to boli náročné duely. DAC hráva proti nám agresívne, má viaceré kvalitné individuality a je normálne, že pri tesných rozdieloch v tabuľke cíti šancu. Tieto zápasy bývajú aj o emócii, rivalite. Každý futbalista v nich chce hrať, na ihrisku cítite, že ide o veľa. Očakávam tvrdý boj od prvej do poslednej minúty. Opäť to môže byť o našej mentalite, charaktere. Verím, že keď budeme dobre nastavení a budeme hrať s patričnou intenzitou, máme šancu uspieť.“

Slovan i DAC mali počas reprezentačnej pauzy vyťažených viacerých futbalistov, ktorí reprezentovali svoje krajiny. Ako vyzerali uplynulé dva týždne v našom tíme? „Cez reprezentačné pauzy zvykneme trénovať v menšej skupine. Je to zaujímavé, pretože na niektorých veciach môžeme vďaka tomu pracovať intenzívnejšie. V úvode pauzy sme si trochu oddýchli s rodinami, potom sme sa pustili do tréningu. Šli sme naplno, snažili sme sa čo najlepšie pripraviť na dôležitý duel, v ktorom sa chceme pobiť o tri body,“ pokračoval rakúsky obranca, ktorý má v kádri DAC svojho krajana, 30-ročného Andresa Grubera. Ten hráva na pozícii ofenzívneho stredopoliara, v aktuálnej sezóne Niké ligy pridal k jednému gólu až osem asistencií. „Osobne sa s ním nepoznám, no viem, že hral za Austriu Viedeň a patril tam medzi kľúčových hráčov. Určite si musíme dať pozor ako na Grubera, tak aj na ďalších hráčov DAC, ktorí vedia byť nebezpeční.“

Kevin Wimmer vynechal úvodné jarné kolá kvôli zraneniu ešte zo zimnej prípravy. V úvode marca začal naskakovať späť do hry. „Cítim sa dobre a teším sa, že som späť. Je úplne iné ísť do zápasu než trénovať. Verím, že aj vo zvyšku sezóny budem môcť tímu čo najviac pomôcť. V Slovane sa cítim skutočne ako doma a mám to tu rád od prvého dňa. Čas priam šialene letí, už som tu takmer tri roky. Stotožnil som sa so Slovanom, záleží mi na klube a na tom, aby sme boli úspešní. Najpodstatnejšie je, aby sme víťazili a krok po kroku šli za naším cieľom, ktorým je majstrovský titul. Nebude to ľahké, no verím, že na to máme,“ hovorí bývalý obranca Tottenhamu.

Popri futbalových radostiach i starostiach prežíva Kevin Wimmer krásne chvíle v osobnom živote. „Pomerne nedávno, presne 10. januára, sa nám s partnerkou narodila naša dcérka. Sme veľmi šťastní. Prežívam špeciálne pocity, ktoré mi dávajú extra motiváciu a extra dobrú náladu. Som šťastný vo futbale i mimo neho, mám pocit, že veci v mojom živote idú dobrým smerom. Verím, že to tak bude aj v Slovane, a že získame titul,“ uzavrel 33-ročný Rakúšan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

Pokračovanie úspešného reklamného spotu k najbližšiemu derby zápasu medzi Slovanom a Trnavou!
Opäť je tu derby! Slovan vs Spartak, v sobotu 11. apríla o 18:00 na Tehelnom poli. Na štadióne i v jeho okolí to bude počas celej soboty žiť derby atmosférou.
Ôsmy diel podcastu tentoraz patrí ženskému futbalu. Hosťami sú Natália Látal Mackovičová, manažérka ženského tímu, a Simona Vaculová, stopérka ženského A-mužstva. Rozprávali sme sa o fungovaní ženského futbalu, boji o titul s Myjavou aj o tom, prečo majú ženy náročnejšiu cestu do pohárovej Európy. Dozviete sa však aj množstvo ďalších zaujímavostí zo zákulisia belasého ženského futbalu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.