Úvod Správy Zo šlágra proti Trnave s trojbodovým ziskom

Zo šlágra proti Trnave s trojbodovým ziskom

ŠK Slovan Bratislava zvládol derby s trnavským Spartakom na výbornú, keď zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvládol derby s trnavským Spartakom na výbornú, keď zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Filip Hlohovský. Pre novú posilu belasých šlo o prvý ligový zásah v novom drese.

Od začiatku derby sa hral aktívny futbal. Už v 5. min sa pokúšal technickou strelou ohroziť domácu bránku Milinkovič a Raška sa musel poriadne natiahnuť, aby jeho ranu vytlačil na rohový kop. O štyri minúty neskôr však horelo aj pred Putnockým. Obrane Slovana ušiel Mikovič a po jeho voleji sa zatriasla konštrukcia našej bránky. Nasledujúci priebeh priniesol viacnásobnú aktivitu Šeba, avšak s nepresným zakončením. V 32. min podcenili domáci nebezpečný center Slovana, pri lopte však bol napokon ako prvý Raška. Kvalitný futbal pred vynikajúcou kulisou pokračoval i naďalej, šance boli na oboch stranách. O desať minút neskôr pohrozil z diaľky Habánek, no jeho strela bola mimoriadne nepresná. Rozmedzie 33. až 37. min prinieslo niekoľko pološancí domácich. Putnocký i jeho obrana na čele s Bagayokom sa museli poriadne zapotiť, aby ich zlikvidovali. Aktivita Slovana však pokračovala a v závere prvého polčasu zamestnal prudkým priamym kopom domáceho brankára Halenár. Gólovú radosť belasých priniesol nadstavený čas prvej štyridsaťpäťminútovky. Hlohovský prenikol stredom ihriska, vymenil si loptu s voľným Lukšíkom a z bezprostrednej blízkosti nekompromisne zakončil. Tým si pripísal svoj prvý presný zásah v slovanistickom drese a ukončil prvú časť zápasu.

Druhé dejstvo sa začalo opatrne, loptu mali zo začiatku viac na kopačkách domáci. V 53. min však pohrozili belasí a to stopercentnou tutovkou. Po chybe Spartaka prenikol do pokutového územia Kolčák a prihral loptu pred opustenú bránku k Šebovi. Toho na bránkovej čiare zastavil odkopom Hanzel. O niekoľko sekúnd pohrozili aj Trnavčania, prudkú strelu Putnocký vyrazil na rohový kop. Vyrovnanie mohlo prísť v 57. min keď Putnocký mierne zaváhal pri centrovanej lopte z kraja ihriska. Mikovičovo zakončenie hlavou bolo pred odkrytou svätyňou Slovana nepresné. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, mierne upokojenie priniesli viaceré striedania. V 68. min vyprášil Raškove rukavice ďalekonosným projektilom Lukšík. O sedem minút pritlačili opäť domáci. Pred Putnockým sa vytvorila skrumáž a od inkasovania po Karhanovej hlavičke ho zachránilo iba brvno. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času sa ďalším fantastickým zákrokom prezentoval Matúš Putnocký, keď opäť vychytal Mikoviča.V závere sa domáci tlačili pred Putnockého, no bez gólového efektu. Slovan tak zvíťazil v tradičnom derby 1:0.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 45+. Hlohovský

Žlté karty: 8. Mikovič, 76. Stožický - 29. Kopúnek, 40. Grendel , 58. Bagayoko, 64. Milinkovič

Domáci: Raška – Habánek (62. Stožický), Čvirik, Janečka, Hanzel – Gašparík (82. Mikinič), Čarnota, Karhan, Kaščák (46. Gross), Sabo - Mikovič

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Milinkovič (64. Peltier), Grendel, Kopúnek, Hlohovský – Halenár (66. Szarka), Šebo (88. Hudák)

Rozhodovali: Sedlák - Brendza, Bobko