Úvod Správy Z Košíc ani bod

Z Košíc ani bod

ŠK Slovan Bratislava nezvládol svoj prvý zápas v novej sezóne na pôde súpera a Košiciam podľahol 0:1.

ŠK Slovan Bratislava nezvládol svoj prvý zápas v novej sezóne na pôde súpera a Košiciam podľahol 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 79. min Košičan Škutka.

Zápas sa začal opatrne, o čosi viac útočnej snahy prejavili v úvodnej päťminútovke domáci. Do výraznejšej šance sa však nedostali, pretože defenzíva Slovana fungovala bezchybne. V 11. min sa pokúsil ohroziť košického gólmana Marko Milinkovič po práci Hlohovského, jeho strela z hranice šestnástky ale bola mimoriadne nepresná. Omnoho nebezpečnejšia bola hlavička Peltiera po rohovom kope Hlohovského z pravej strany. Lopta napokon odskackala za čiaru tesne povedľa košickej bránky. V 20. min opäť skúšal šťastie Milinkovič, tento raz z oveľa väčšej diaľky. Výsledný efekt bol ale rovnaký. Prvú väčšiu príležitosť priniesla až 30. min, keď z asi dvadsaťmetrovej vzdialenosti strieľal Karaš, Putnocký sa musel poriadne natiahnuť, aby tento projektil vytlačil na rohový kop. O niekoľko okamihov neskôr zahrával neďaleko pokutového územia domácich priamy kop Hlohovský. Odrazená lopta sa dostala až ku Grendelovi, no ten sa už do presného zakončenia nedostal. Hoci mali v prvom polčase hernú prevahu Košičania, skóre mohol otvoriť v 40. min. Erik Grendel. Aktívny Hlohovský mu pekne priťukol loptu, stredopoliar belasých ju efektne v otočke spracoval a nebezpečne vypálil tesne vedľa ľavej košickej žrde. Viac prvé dejstvo neprinieslo, a tak sa mužstvá rozišli za zmierlivého stavu 0:0.

Domáci začali po zmene strán aktívne, úvodnú strelu z ľavej strany Putnocký bez problémov schoval do náručia. V 54. min musel byť gólman Slovana opäť v pozore, keď po centri zo stredu ihriska zakončoval hlavou Škutka. Lopta napokon medzi tri žrde nemierila. Rovnako nepresná bola i Viazankova strela z veľkej vzdialenosti o štyri minúty neskôr. Oba tímy sa v nasledujúcom priebehu snažili kombinačne presadiť cez defenzívu súpera, diváci však zaujímavejšiu akciu nevideli. V 73. min prišla prvá príležitosť Slovana v druhom polčase. Peltier si nabehol za obranu domácich, pri spracovaní sa však lopty dotkol rukou a jeho akcia v pokutovom území bola prerušená. V ďalšom priebehu akoby sa roztrhlo vrece so žltými kartami. V rýchlom slede ich videli Grendel, Andrézly, Gorosito i Kolčák. Sedemdesiatadeviata minúta priniesla veľkú chybu v defenzíve Slovana, keď prenikajúceho Gála Andrézlyho nezastavil ani jeden z dvojice Pauschek-Gorosito. Košičan tak nacentroval krásny loptu priamo na Škutkovu hlavu, ktorý otvoril skóre – 1:0. O päť minút neskôr pred Putnockým opäť horelo, keď po centri z pravého rohu ihriska zakončoval Karaš. Domáci stredopoliar z bezprostrednej blízkosti namieril loptu vysoko nad. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa cez defenzívu Košíc predral Peltier, dostal sa i k zakončeniu, no domáci loptu vytesnili na rohový kop. V závere domáci umne kontrolovali loptu a Slovan na svojej polovici nepustili do žiadnej príležitosti. Stretnutie sa tak skončilo za stavu 1:0 pre Košice.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Góly: 79. Škutka

Žlté karty: 64. Sekulič, 71. Gál Andrézly, 91. Duda – 51. Pauschek, 69. Grendel, 76. Gorosito, 77. Kolčák

Domáci: Tofiloski - Viazanko, Kavka, Ostojič, Sekulič - Šinglár – Karaš (89. Duda), Kuzma, Hovančík (67 Gál Andrézly), Matič (67. Bukata) - Škutka

Hostia: Putnocký - Pauschek, Gorosito, Hudák, Lukšík – Kopúnek (81. Szarka) - Milinkovič, Grendel, Piroska (46. Halenár), Hlohovský (62. Kolčák) - Peltier

Rozhodovali: Samotný - Súkeníková, Žákech

Divákov: 3620

Hlasy z kabíny po zápase so Žilinou.
Názory trénerov po zápase 8. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:3).
Vladi Weiss zhodnotil dnešný zápas na Tehelnom poli.