Úvod Správy Do odvety s remízou

Do odvety s remízou

ŠK Slovan Bratislava remizoval vo svojom premiérovom stretnutí v Európskej lige s FC Videoton 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval vo svojom premiérovom stretnutí v Európskej lige s FC Videoton 1:1. Belasých posla do vedenia v prvom polčase Šebo, avšak z náskoku sme sa tešili iba tri minúty. V polovici prvého dejstva vyrovnal Oliveira.

Obe mužstvá začali opatrne. Prvá väčšia šanca domácich prišla v 6. min, Halenárov pokus spoza šestnástky však nebol dostatočne razantný, ani presný, aby ohrozil hosťujúceho brankára. Ďalší priebeh hry priniesol väčšiu snahu domácich, územnú prevahu však na výraznejšiu gólovú príležitosť nepretavili. Slovan sa snažil presadiť najmä prostredníctvom dlhých lôpt na Šeba a Peltiera, defenzíva súpera si na nich ale dávala veľký pozor. Dvadsiata minúta priniesla prienik Nikoliča po výbornej prihrávke zo stredu ihriska, zasahovať musel aj Kováč, ktorý ho umne zneškodnil. O štyri minúty neskôr sa snažil podobným spôsobom presadiť Oliveira a hostia sa dožadovali pokutového kopu. Defenzívny zákrok Kováča bol opäť bezchybný. Prvý gólový moment priniesla 26. min. Po pravej strane sa efektnou kľučkou presadil Peltier, následne nacentroval vynikajúci pas na Šeba, ktorý nezaváhal a akrobatickým spôsobom poslal belasých do vedenia. Vedenie domácich ale netrvalo dlho. Presne o tri minúty neskôr  zakombinoval i súper a po centri z ľavého rohu vyrovnal Oliveira – 1:1. Vyrovnaná partia pokračovala i naďalej, hralo sa však bez výraznejších šancí. V 40. min zapracoval na pravej strane Bagayoko, následne poslal oblúkom loptu na Šeba, ktorý sa pokúsil o druhé akrobatické zakončenie. Tento raz už neuspel.

Slovan začal v druhom polčase aktívne. Grendel sa snažil o rýchly únik hneď v úvodných sekundách, obrana hostí jeho snahu zmarila na rohový kop. Ten istý hráč ohrozil súperovu bránku aj na začiatku 52. min. Individuálne prenikol cez stred pola a Božovičovu pozornosť otestoval z veľkej vzdialenosti. Lopta iba tesne minula pravú žrď maďarskej bránky. V 57. min do hry opäť zasiahol aj Kováč. Po Lukšíkovej chybe totiž strieľal z hranice šestnástky Nikolič, brankár belasých ale väčšie problémy so zneškodnením jeho strely nemal. Ďalšiu veľkú príležitosť spálili domáci v 66. min. Bagayokov center z pravej strany síce bol presný, no argentínsky zakončovateľ ho v bezprostrednej blízkosti na gól nepretavil. Slovanisti boli i naďalej aktívni a už o niekoľko sekúnd sa na hosťujúcu bránku rútil Grendel po prieniku na jeden dotyk. Dlho však otáľal so zakončením a napokon ho obrana Videotonu o loptu pripravila. Nasledujúca desaťminútovka veľa šancí nepriniesla, hra sa niesla v znamení taktiky. Ani jeden tím nechcel spraviť chybu, ktorá by mohla byť osudná. V 83. min oprášil Kováčove rukavice Tóth, brankár Slovana opäť veľa námahy vynakladať nemusel. Samý záver stretnutia mohol priniesť rozuzlenie. Na bránku Videotonu sa rútil Šebo s Peltierom, ich kombináciu ale vo finálnej fáze obrana hostí zastavila. Následne však domáci zabudli na zadné vrátka a Oliveira takmer druhý raz prekonal Kováča. Skúsený brankár jeho pokus z bezprostrednej blízkosti končekmi prstov vytesnil. Nadstavený čas priniesol dve pološance, jednu na každej strane. Skóre sa však nemenilo, a tak Slovan remizoval s Videotonom 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – FC Videoton 1:1 (1:1)

Góly: 26. Šebo – 29. Oliveira

Žlté karty: 60. Kladrubský - 33. Oliveira, 64. Gyurcsó

Domáci: Kováč - Bagayoko, Gorosito, Kladrubský (66. Sabo), Pauschek – Milinkovič, Grendel (78. Mészáros), Lukšík – Šebo, Halenár (86.Szarka), Peltier

Hostia: Božovič - Brachi, Caneira, Vinicius, Santos Tavares – Tóth (88. Szekeres) - Gyurcsó (80. Balufo), Sándor, Mitrovič, Oliveira - Nikolič (75. Torghelle),

Rozhodovali: Nikolajev – Averjanov, Baryšnikov