Úvod Správy Zaslúžené víťazstvo vzhľadom na počet šancí

Zaslúžené víťazstvo vzhľadom na počet šancí

Názory trénerov po zápase 1. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov.

Názory trénerov po zápase 1. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov (2:1):

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Som rád, že sme vyhrali tento, pre nás ťažký, zápas. Každý bol plný očakávania, ale keď si dáte v 15. minúte vlastný gól a potom ešte aj zahodíte penaltu, psychicky vás to nalomí. V úvode sme málo behali, potom však mužstvo vstalo. Prvé dve striedania boli vynútené. Zranil sa Grendel a Pauschek tiež nebol celkom v poriadku, takže sme nechceli riskovať zhoršenie jeho stavu. Cez prestávku som hráčom hovoril, že vyhráme 3:1. Nakoniec som spokojný aj s výsledkom 2:1. Za bojovnosť i kvalitu pri hre do plných musím chlapcov pochváliť, aj keď nie všetkých. Mali sme veľa šancí, a preto sme si zaslúžili vyhrať. Súper však podal sympatický výkon a neustále hrozil. Pri štandardných situáciách nechával vysunutých až troch hráčov, na čo sme si museli dávať pozor. Teší ma, že sa prebudili aj diváci. V druhom polčase nás hnali, čo nám dávalo silu a nakoniec sme to zvládli. Je dobré, že sa chytili noví hráči a prakticky rozhodli zápas. Gorosito s Peltierom skórovali, aj Lukšík podal solídny výkon.“

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Myslím si, že to bol dobrý zápas so zaujímavými momentmi na oboch stranách. Vedeli sme, že nastúpime proti veľmi silnému súperovi. Škoda, že sme neudržali výsledok 1:1, s ktorým by sme boli spokojní. Prvý polčas nám vyšiel. Ujali sme sa vedenia a aj v defenzíve sme obstáli. Po prestávke si už Slovan vytvoril tlak. Chlapci zo seba vydali všetko. Dobre viete, že máme problémy. Potrebujeme čas, aby sme ich vyriešili. Potom však naše výkony určite pôjdu nahor.“

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.