Úvod Správy Rozhodujúci moment v nadstavenom čase

Rozhodujúci moment v nadstavenom čase

ŠK Slovan Bratislava uspel vo svojom úvodnom stretnutí jubilejného 20. ročníka Corgoň ligy s Prešovom 2:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo svojom úvodnom stretnutí jubilejného 20. ročníka Corgoň ligy s Prešovom 2:1. V prvom polčase nešťastnou náhodou tečoval loptu do vlastnej siete Kolčák, po zmene strán vyrovnával Gorosito a v samom závere rozhodol Peltier.

Úvodné minúty stretnutia veľa vzrušenia nepriniesli, mužstvá začali skôr opatrne. O prvé akcie sa pokúšali hostia, no ich zakončenie nebolo presné, a tak Kováč zasahovať nemusel. Slovan sa o prvé ohrozenie prešovskej bránky snažil v 8. min, no tečovaný pokus Pirosku bol veľmi nepresný. O čosi nebezpečnejšia bola strela Kladrubského z veľkej diaľky, no Diviš ani tento ohrozený nebol. Veľmi nešťastný moment priniesla 16. min, keď Prešovčan Pribula hľadal prihrávkou spoluhráčov v šestnástke belasých, no Kolčák chráničom tečoval jeho strelu do vlastnej bránky. Slovanisti ale zabrali a svojou aktivitou si vypýtali v 26. min pokutový kop po faule na Grendela. Jeho exekútorom bol Piroska, no ten trafil iba brvno. Už v 30. min musel ihrisko opustiť Erik Grendel, ktorého pre zranenie vystriedal Juraj Halenár. V nasledujúcej fáze boli aktívnejší domáci, avšak našej hre chýbal moment prekvapenia. Pohyblivou  hrou sa prezentoval najmä Filip Lukšík, ktorý z ľavej strany rozdával centre, avšak jeho spoluhráči nezakončovali presne. V 43. min prišla obrovská príležitosť Peltiera, ktorý sa dokázal uvoľniť, nacentroval do šestnástky, no Šebo loptu do bránky nedopravil. Záver prvej časti väčšiu príležitosť nepriniesol, a tak mužstvá putovali do kabín za stavu 0:1 pre Prešov.

Omnoho lepšie ako do prvého polčasu vstúpi domáci do druhého dejstva. V 46. min sa v skrumáži po centrovanej lopte najlepšie vyznal Argentínčan Gorosito a ľavačkou nekompromisne vyrovnal. Belasí boli aj naďalej nebezpeční, po pravej strane ihriska sa rodila jedna nebezpečná situácia za druhou. Diviš bol ale zakaždým proti inkasovaniu. V 53. min mohli ísť domáci do vedenia, keď Piroska zatočil loptu priamo na Šebovu hlavu. Bratislavský kanonier opäť neuspel. O niekoľko okamihov ale prišla veľká chyba Slovanistov v defenzíve, keď nechali Marcina preniknúť až do šestnástky. Ľahké zakončenie Prešovčana skončilo na Kováčovej žŕdke. V dokonalej streleckej príležitosti bol v 59. min Peltier, lopta sa k nemu odrazila a v bezprostrednej blízkosti sa ocitol zoči-voči Divišovi. Brankár východniarov opäť čaroval. Belasí v týchto fázach na ihrisku kraľovali, Prešov bol zatlačený hlboko do defenzívy. Šesťdesiatatretia minúta priniesla ďalekonosný pokus Milinkoviča, bránku tesne minul, rovnako skončila aj jeho strela o niekoľko chvíľ neskôr. Z podobnej vzdialenosti ohrozil Diviša následne aj Lukšík, svoj projektil namieril presne do náruče prešovského gólmana. Ten sa mohol už o niekoľko sekúnd poďakovať svojmu kapitánovi, že zastavil stopercentnú šancu Filipa Šeba. Zakončovateľ Slovana sa rútil sám na odkrytú bránku, no líder hostí sklzom loptu zastavil. V ďalšej fáze mal ten istý hráč ďalšie štyri veľké príležitosti, no gól mu tento raz akoby nebol dopriaty. Dobýjanie prešovskej svätyne pokračovalo i naďalej, hostia sa už úplne uzavreli do defenzívy. Belasí si následne poriadne vydýchli. Prešovčania dopravili loptu za Kováča, no rozhodca tento gól neuznal. Nápor belasých pokračoval i po tomto momente, dvojica Šebo – Szarka zamestnávala Diviša takmer každých tridsať sekúnd. Už sa zdalo, že tímy sa rozídu za zmierlivej remízy, no vtom prišla rozhodujúca šanca. Piroska nacentroval loptu do šestnástky, tá sa odrazila k Peltierovi, ktorý akrobaticky zakončil.

ŠK Slovan Bratislava – 1.FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

Góly
:  47. Gorosito, 90.+ Peltier - 15. Kolčák (vlastný)

Žlté karty: 45.+ Šebo, 85. Szarka - 22. Adam, 25. Diviš

Zostavy:

Domáci: Kováč – Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák (79.Szarka), Lukšík - Kladrubský - Peltier, Grendel (29. Halenár), Milinkovič, Piroska - Šebo

Hostia: Diviš - Bartek, Petráš, Krajník, Kolbas – Papaj (74. Dolný), Adam, Lipták, Macko – Pribula (78. De Oliveira), Marcin

Rozhodovali: Kráľovič - Hrčka, Poláček