Úvod Správy Remízový gól a tri žrde

Remízový gól a tri žrde

ŠK Slovan Bratislava remizoval vo svojom druhom prípravnom zápase v rámci rakúskeho sústredenia v Pfarrwerfene s FK Kubaň Krasnodar 1:1.

Futbalisti Slovana remizovali vo svojom druhom prípravnom zápase v rámci rakúskeho sústredenia na ihrisku v Pfarrwerfene s FK Kubaň Krasnodar 1:1.  Po bezgólovom prvom polčase skóroval ako prvý účastník najvyššej ruskej súťaže, za belasých vyrovnal Ákos Szarka. Okrem gólu nastrelili Bratislavčania trikrát žrď, ich súper zase nepremenil penaltu.

Slovanisti začali aktívne a v prvom polčase boli lepším mužstvom. V 6. min nádherne vypálil z priameho kopu Milinkovič a opečiatkoval spojnicu. Nebezpečne zakončoval aj Šebo, ktorý spoza šestnástky tesne prestrelil. Rusi boli prvýkrát nebezpeční po rohu v 15. min, ale Kováča neohrozili. Po štandardnej situácii nenamieril hlavou medzi žrde ani Dealbert. Belasí sa niekoľkokrát dostali do zaujímavých pozícií, obetavý súper však veľa streleckých pokusov zblokoval, ako napríklad Armaš po Šebovom zakončení zvnútra pokutového územia. Slovenský tím sa snažil presadiť rýchlymi kombináciami. V strede poľa sa to darilo, pod tlakom obrany mu však vo finálnej fáze chýbala väčšia presnosť.

V druhom polčase sa Krasnodar z prvej šance ujal vedenia. V 57. min po priamom kope naši hráči nedostali loptu do bezpečia, Tlisov vystrelil z hranice pokutového územia a Kováč loptu tečoval len tak, že oblúkom doletela do siete. „Zelených“ tento moment povzbudil a začali sa viac tlačiť dopredu. Odpovedať skúšal Milinkovič, no jeho strela letela nad bránu. V 67. min práve Milinkovič pekne centroval z priameho kopu a striedajúci Szarka nastrelil žrď. Vzápätí sa však už Slovan dočkal. Szarka dostal výbornú prihrávku za obranu od Kladrubského , obstrelil gólmana, a hoci opäť s prispením žrde, vyrovnal na 1:1. V 85. min po zbytočnom súboji v rohu šestnástky nariadil rozhodca penaltu pre Kubaň, Kováč však Pizzellyho pokus po zemi po svojej pravej ruke chytil. Veľkú príležitosť na víťazný gól mal aj Slovan. V 87. min ťažil z odrazenej lopty Jánošík, ale jeho strelu obranca Krasnodaru jemne tečoval do žrde a skóre sa už nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – FK Kubaň Krasnodar 1:1 (0:0)

Góly: 68. Szarka – 57. Tlisov

Zostava Slovana: Kováč – Kolčák, Jánošík, Had, Lukšík – Kladrubský – Kopúnek, Milinkovič (86. Hlohovský), Grendel (60. Szarka) – Halenár (46. Piroska), Šebo (46. Peltier)

Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?