Úvod Správy Na úvod prípravy dvojgólový triumf

Na úvod prípravy dvojgólový triumf

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava uspeli na úvod letnej prípravy, Trenčín sme zdolali 2:0.

V prvom meraní síl vrámci letnej prípravy odohrali naši futbalisti na Pasienkoch zápas s AS Trenčín, ktorý úspešne zakončili výsledkom 2:0. O góly sa postarali Šebo a nová tvár v belasom mužstve Obradovič.

Slovan začal prípravu tak, ako sa patrí. Hneď po pár sekundách totiž Kladrubského odkop predĺžil hlavou Piroska na Grendela, ten z prvej vysunul Šeba, ktorý sa rútil sám na Volešáka a povedľa nôh trenčianskeho gólmana otvoril gólový účet letnej prípravy. V 12. minúte sa v prvej akcii v novom drese predstavil Hlohovský, ktorý zabojoval pri autovej čiare, posadil center na nohu Šebovi, no kanonier belasých mal tentokrát nepresnú mušku. V 26. minúte natiahol Volešáka Grendel, gólman hostí vytlačil loptu na roh. O štyri minúty neskôr sa predviedla ďalšia z posíl belasých, ľavonohý Obradovič sa krásne uvoľnil, poslal do úniku Šeba, toho však obrana hostí zastavila. V 37. minúte mal veľkú šancu vyrovnať Lobotka, no svojej šance sa zľakol a vysoko prestrelil, čím určil skóre prvého polčasu na 1:0.

Do toho druhého poslal tréner Weiss poltucet nových hráčov, medzi nimi i ďaľšie z nových posíl, resp. hráčov, ktorí sú na skúške. Ukázať sa mohol hneď v prvej akcii Arreola, jeho šanca ale skončila na Volešákovi. Desať minút po začiatku druhého dejstva sa nádherne oprel z voleja do lopty Milinkovič, no opečiatkoval iba ľavú žrď. Ten istý hráč mal veľkú šancu aj o desať minút neskôr, no jeho strelu z pokutového kopu po faule na striedajúceho Kuzmu Volešák kryl. Postupne sa do hry dostali všetci hráči z lavičky, ten posledný vybehol na trávnik dvadsať dva minút pred koncom. Gólman hostí bol v zápase raz najlepším hráčom svojho mužstva. Tento honor si vyslúžil definitívne dvanásť minút pred koncom, keď zlikvidoval samostaný únik Arreolu. Príležitosť zvýšiť náskok mal aj Szarka, jeho jedovka opäť skončila na rukách gólmana. Štyri minúty pred koncom zápasu mal z ideálneho miesta možnosť skórovať Arreola, jeho priamy kop však opäť zlikvidoval Volešák. O minútu sa však už stav menil, druhú výhodu pokutového kopu po faule na Szarku už Slovan zúžitkoval. K lopte sa postavil opäť Srb, tentokrát Obradovič a opäť kopal ľavačkou. Mieril už presne a otvoril si strelecký účet v belasom drese. Zároveň i uzavrel konečný stav stretnutia, a tak Slovan vo svojom prvom prípravnom zápase porazil AS Trenčín výsledkom 2:0.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín  2:0 (1:0)

Góly: 1. Šebo, 88. Obradovič (z pok. kopu)

Zostava Slovana: Poláček  (46. Putnocký) – Perez (46. Kolčák), Kladrubský (66. Jánošík), Kopúnek, Obradovič – Grendel (46. Bagi), Švec (46. Tawamba Kana), Milinkovič (68. Čermák) – Piroska (46. Arreola), Šebo (46.Szarka), Hlohovský (64. Kuzma).

Rozhodovali: Matúš – Bednár, Cuninka

Návšteva: 200 divákov

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.