Úvod Správy Remíza v derby, boli sme však lepší

Remíza v derby, boli sme však lepší

Duel s odvekým rivalom z Trnavy sa skončil 1:1, strelecky sa presadil Filip Kiss

V derby sa zrodila remíza. V nedeľňajšej dohrávke 8. kola Corgoň ligy dominovali naši chlapci, vypracovali si niekoľko sľubných šancí, no brankár Trnavy Martina Raška chytal skvele. Prišla však 79. min, ďalekonosná strela Filipa Kissa, ktorá sa skončila gólom. Prešli len štyri minúty a Trnava vyrovnala, presadil sa Wellington. Slovan v tabuľke zostáva piaty, dva body za vedúcim triom Žilina – Ružomberok – Senica.

Začali sme lepšie. V 4. min unikol po ľavej strane Karim Guédé, z uhla však trafil iba brankára Rašku. O štyri minúty mieril Milan Ivana spoza šestnástky tesne nad bránku. Do vedenia sme sa mohli dostať v 14. min. Stopér Trnavy Gross poslal malú domov Raškovi, ktorý ju minul, no lopta skončila mimo bránky. Z následného rohu sa do šance dostal Samuel Slovák, jeho strelu však Raška vyrazil za šestnástku. Skórovať sa nepodarilo o päť minút ani Erikovi Grendelovi, opäť zasahoval brankár Trnavy. V 23. min po prvý raz pohrozili hostia, ďalekonosná strela Procházku však bola veľmi nepresná. Nepresadil sa ani náš Kornel Saláta, spoza šestnástky mieril presne, no vystrelil slabo. Podobne dopadla príležitosť. Následne hra upadla do priemeru, ku slovu sa „belasí“ dostali opäť až krátko pred koncom. V 43. min mieril Milan Ivana z diaľky ponad, lepšie vyzerala sľubná strela Maria Božiča spoza šestnástky, ktorá letela len tesne vedľa ľavého horného rohu bránky Rašku.

V 50. min sa preštrikoval cez obranu Trnavy Milan Ivana, jeho tečovanú strelu Raška kryl. Obrovskú príležitosť na skórovanie sme mali v 52. min. Radek Dosoudil neprepálil obranu hostí a Karim Guédé mieril tvrdo, no tesne nad bránku. V 56. min to z otočky skúšal najaktívnejší hráč Slovana Milan Ivana, jeho strelu dobre postavený Raška kryl. V 60. min chcel opäť skórovať kapitán Dosoudil, no jeho hlavička bola síce presná, ale pristála presne v náruči brankára Trnavy. O minútu neskôr nedal gól ani Samuel Slovák, spoza šestnástky vystrelil ponad. Tlačili sme, no Spartak odolával. V 65. min mali „červeno-čierni“ šťastie. Strela Karima Guédého spoza šestnástky sa šuchla brvna, no skóre sa nemenilo. V 73. min bol blízko gólu aj Erik Grendel, jeho tečovana hlavička po centri Milana Ivanu skončila tesne vedľa pravej žrde.  „Belasí“ boli aktívnejší aj naďalej. Mamadou Bagayoko poslal do čistej šance Mareka Kuzmu, ktorý z bezprostrednej blízkosti len napálil Rašku. Keď už sa zdalo, že sa zápas skončí bez gólov, prišiel gól Filipa Kissa v 79. min. Dovtedy muž zápasu Raška svoje mužstvo nepodržal, keď náš reprezentant do 21 rokov ďalekonosnou strelou prestrelil brankára, ktorému lopta prešla pomedzi nohy – 1:0. Spartak sa nevzdal a rovnako odpovedal už o štyri minúty, keď sa z úniku presadil útočník Wellington – 1:1. Oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hosťujúci Procházka mieril v sľubnej príležitosi v 85. min ponad bránku, o dve minúty sa z priameho kopu asi z 20 m nepresadil aktívny Filip Kiss, jeho strela ale poriadne natiahla Rašku.

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 80. F. Kiss - 83. Wellington, ŽK: 52. Grendel - 38. Ľ. Bernáth, 90.+ Raška, rozhodovali: Vnuk - Chládek, R. Sluk, 6214 divákov

Slovan: Putnocký - Jánošík (89. Štepanovský), Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Božič (72. F. Kiss) - Bagayoko, Guédé, Grendel, Slovák (62. M. Kuzma) - Ivana

Trnava: M. Raška - Peter Mráz, Diallo, Gross, Machovec - R. Procházka, Kaščák - Koro Kone (90. P. Čarnota), Wellington, Bicák (85. J. Čarnota) - Ľ. Bernáth