Úvod Správy Z Dunajskej Stredy vydreté body

Z Dunajskej Stredy vydreté body

ŠK Slovan Bratislava sa na trávniku Dunajskej Stredy potrápil, no povinné body vybojoval.

ŠK Slovan Bratislava sa v súboji s Dunajskou Stredou nečakane trápil, no na mokrom povrchu napokon vybojoval triumf 3:2. O všetky tri zásahy sa postaral kanonier Juraj Halenár, ktorý odpovedal na Delarga a Copu.

Prvú veľkú príležitosť mal v 6. min Karol Mészaros. Po krásnej prihrávke za obranu sa rútil sám na súperovho brankára, no kľučka mu nevyšla podľa predstáv, a tak nedokázal zakončiť presne. O necelých šesť minút neskôr sa v šanci ocitol Konečný, obrana Dunajskej Stredy ju ale stihla zvrátiť na prvý rohový kop v zápase. Práve z neho zakončoval Šebo, po jeho pätičke zazvonila konštrukcia Kučerovej bránky. Slovan tlačil súpera i naďalej, Halenérova prihrávka síce našla úplne voľného Šeba, avšak ten bol v postavení mimo hru. Nasledujúca päťminútovka priniesla rad nepresností v belasej obrane, ktoré domáci využili na výrazné ohrozenie Kováčovej bránky. V 29. min mohol po odrazenej lopte otvoriť skóre Piroska, v rozhodujúcom okamihu ale loptu netrafil. Stretnutie bolo v 37. min prerušené pre vhadzovanie delobuchov na hraciu plochu. Po dohovore Filipa Šeba k belasým fanúšikom sa v súboji pokračovalo. Štyridsiata minúta priniesla nebezpečnú strelu Diabu zo šestnástky, bránku Kováča netrafil. Záver prvého polčasu veľa zaujímavého nepriniesol, a tak mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa po veľkej chybe v domácej obrane dostala do príležitosti dvojica Šebo – Mészaros. Ani jeden z nich nedokázal spracovať loptu, hoci defenzíva súpera už bola pokorená. V 50. min pálil spoza šestnástky Halenár, no tesne minul dunajskostredskú bránku. Gólovú facku Slovanu udelil z protiútoku Delarge. Po Kladrubského hrubej chybe v zadných radoch sa dostal ku krížnemu centru dunajskostredský útočník, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal. O tri minúty už bolo 2:0, keď ďalšiu chybu v belasej defenzíve potrestal Copa. Aj v tomto zásahu mal prsty Delarge, ktorý našiel zakončovateľa presnou prihrávkou. Slovanu sa podarilo odpovedať v rýchlom slede. Po faule na Milinkoviča zahral priamy kop Halenár. Bratislavský kanonier namieril presne do pravého horného rohu a znižoval na 2:1. Vyrovnanie priniesla 63. minúta. Po centrovanej lopte z rohu ihriska sa k zakončeniu hlavou dostal Halenár, ktorý svojim druhým presným zásahom vyrovnal na 2:2. V 73. min zasiahol dunajskostredský obranca Adiaba mimoriadne nešportovým spôsobom Erika Grendela a rozhodca nariadil pokutový kop. Jeho exekútorom sa stal Juraj Halenár. Bratislavská „deviatka“ si počkala na pohyb brankára Kučeru a poslala loptu po zemi k ľavej žrdi, čím skompletizovala svoj hetrik - 2:3. Záver stretnutia priniesol taktický boj, v ktorom mali na vrch hostia. Keďže skóre sa už nemenilo, Slovan na trávniku posledného tímu Corgoň ligy vydrel triumf o jeden gól.

DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:3 (0:0)

Góly: 51. Delarge, 53. Copa – 56., 63. a 73. Halenár (posledný z pokutového kopu)

Žlté karty: 71. Adiaba, 85. Marcin, 90+. Ayuk - 24. Kladrubský

Domáci: P. Kučera - Adiaba, Marcin, Huber, Urbánek - Lénárth, Hanták - Copa, Ayuk, Csölle (58. Nikolič) - Delarge

Hostia: P. Kováč - Pauschek (56. Smetana), Jánošík, Had, Konečný (35. Milinkovič) - Kopúnek - Halenár, Kladrubský, Piroska (60. Grendel) - K. Mészáros, Šebo

Rozhodovali: Leško - Chládek, Jenčura