Úvod Správy Keď vedieme 2:0, musíme chcieť vyhrať 6:0

Keď vedieme 2:0, musíme chcieť vyhrať 6:0

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce.

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce (3:0):

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Ja môžem byť spokojný iba s víťazstvom. Vyhrali sme síce o tri góly, ale hra ma sklamala. Proti súperovi, ktorý mal od 30. min len desať hráčov, musí byť náš výkon oveľa lepší. Najmä v druhom polčase mi chýbal pohyb, jeden sa spoliehal na druhého. Tempo bolo na úrovni tretej ligy. Nevytvorili sme si výrazné šance, som z toho sklamaný. Keď vyhrávate 2 alebo 3:0, musíte chcieť vyhrať 6:0. Hráčov som nabádal, že musia chcieť streliť ďalšie góly. Naopak, Pavol Kováč nás ešte podržal pri niekoľkých šanciach súpera. Tieň straty na Žilinu či Trnavu cítiť na každom v klube. Očakávania určite boli väčšie ako realita. S týmto sa musíme popasovať, lebo nádej ešte žije. Budeme o ňu bojovať, pôjdeme od zápasu k zápasu, ale náš výkon musí byť lepší ako dnes v druhom polčase.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Dnešné stretnutie sa mi hodnotí ťažko. Mali sme o ňom úplne inú predstavu, aj keď berieme do úvahy veľkú maródku v našom tíme. Hovorím, že keď je citrón vyžmýkaný, už sa viac žmýkať nedá. Hráme to, na čo máme. Slovan vyhral úplne zaslúžene, aj keď futbal to nebol oku lahodiaci. My sme domácim darovali prvý gól, potom prišlo vylúčenie. Preskupili sme rady, ale inkasovali sme ešte raz. Slovan bol v prvom polčase lepší. Neviem, či sme sa my vôbec dostali do nejakej vážnejšej akcie. V kabíne sme si niečo povedali. Nemali sme čo stratiť. Paradoxne v druhom polčase sme o desiatich hrali oveľa lepšie. Mali sme štyri šance, z ktorých sme mali aspoň dve premeniť. Ak by Hodek znížil na 2:1, zápas by mal určite iný náboj, mohlo to byť zaujímavejšie. Gól sme nakoniec dali, ofsajd asi nebol, ale to už to bolo za stavu 3:0. Naši hráči už asi majú v hlavách viac odvetné semifinále pohára, na ktoré sa musíme čo najlepšie pripraviť.“