Úvod Správy Jasný triumf nad Zlatými Moravcami

Jasný triumf nad Zlatými Moravcami

ŠK Slovan Bratislava na domácej pôde nedal Zlatomoravčanom šancu na úspech a zvíťazil 3:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na domácom ihrisku nad Zlatými Moravcami presvedčivo 3:0. O góly sa postarali v prvom polčase Marko Milinkovič a Karol Mészáros. Po zmene strán zvýšil náskok domácich svojím prvým gólom v belasom Roman Konečný.

Do prvej väčšej príležitosti sa belasí dostali v 4. min. Kladrubský centroval nepríjemnú loptu do šestnástky súpera, no v rozhodujúcej chvíli ju Bagayoko nezachytil. Slovan bol i naďalej aktívny a už v 9. min otvoril skóre Marko Milinkovič. Po hrubej chybe hostí v obrane ho pekným centrom našiel Mészáros a skúsený legionár v drese Slovana nezaváhal. Obhodil si brankára a zakončil do odkrytej bránky ViOn-u. V 16. min mohlo by už 2:0, keď Bagayoko vynikajúco našiel voľného Pirosku, ktorého strela mierila iba tesne vedľa žrde. Od 30. min hrali domáci v početnej výhode o jedného muža. Milan Pavlovič videl po faule pred vlastnou šestnástkou červenú kartu, Slovan mal navyše výhodu priameho voľného kopu. Ten zahrával Erik Grendel a v žiadnom prípade nie zle. Lopta lízala múr Zlatých Moraviec, napokon skončila len tesne vedľa bránky hostí. V 35. min naservíroval vynikajúcu prihrávku mladému Mészarosovi z ľavej strany Milinkovič. Bratislavský odchovanec sklzom poslal loptu do hosťujúcej bránky druhý raz v zápase – 2:0. V závere prvého polčasu mali väčšie šance oba tímy. Najprv zakončoval hlavou nepresne Jánošík, o niekoľko okamihov na opačnej strane udrel Pavlenda, no ani on neuspel.

Do druhého polčasu nastúpil Slovan s ofenzívnejšou zostavou vystuženou Jurajom Halenárom. Práve on mal v 50. min príležitosť zvýšiť náskok domácich, no odkrytú Kuciakovu bránku minul. O niekoľko okamihov hľadal krásnym pasom Grendel voľného Smetanu, jeho hlavičkové zakončenie nebolo presné. Český legionár sa v 55. min dostal do ďalšej obrovskej príležitosti, z tesnej blízkosti minul odkrytú bránku hostí. O tri minúty neskôr sa vyznamenal Kováč, keď po hrubej chybe Grendela trielil na domácu bránu osamotený Hodek. V 60. min centroval nebezpečnú loptu do bezprostrednej blízkosti bránky hostí Piroska, avšak ani Smetana, ani Mészáros na ňu nedočiahli. Čo sa nepodarilo im, vyšlo v 62. min Konečnému. Po práci Kladrubského sa  dostal k odrazenej lopte, nezaváhal a poľahky zvýšil na 3:0. Bratislavčania hrozili i naďalej, v 67. min mal šancu na zvýšenie po Puschekovej prihrávke Mészáros. O osem minút neskôr pohrozili aj hostia, tvrdou ranou z dvadsiatich metrov sa prezentoval Orávik. V 82. min sa ViOn-u takmer podarilo znížiť. Po Orávikovej prihrávke poslal loptu do siete domácich Hodek, no ešte predtým bol v postavení mimo hry, a tak jeho zásah neplatil. Kováč mal prácu i naďalej, o pár minút musel hasiť pred Bernáthom. V samom závere vypracoval nebezpečnú akciu Grendel, ktorý následne spätnou prihrávkou hľadal Halenára. Ten sa k zakončeniu napokon nedostal, a tak Slovan zvíťazil nad Zlatými Moravcami 3:0.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 9. Milinkovič, 35. Mészáros, 62. Končený

Žltá karta: 83. Hodek

Červená karta: 30. Pavlovič

Domáci: P. Kováč – Bagayoko (53. Končený), Kladrubský, Jánošík (45. Halenár), Pauschek - Grendel, Kopúnek, Milinkovič – Mészáros, Smetana, Piroska (74. Szarka)

Hostia: Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Candrák - Orávik, Luhový (38. Pintér), Paur, Hruška - Hodek (89. L. Kováč), Brčák (70. Bernáth)

Rozhodovali: Jaška - Balko, Benko