Úvod Správy Liga Majstrov Podpora nám môže veľmi pomôcť

Podpora nám môže veľmi pomôcť

Kenan Bajrič pred prvým zápasom novej sezóny.

Už o necelých 48 hodín to na Tehelnom poli vypukne. Belasí vstúpia zápasom s FC Struga, majstrom Severného Macedónska, do novej sezóny 2024/25. Už je pre nás typické, že hneď úvodné duely ročníka sú pre jeho ďalší priebeh mimoriadne dôležité.

Postupujúci z prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov má totiž isté európske účinkovanie minimálne do konca augusta, a výrazne si priblíži účasť v hlavnej fáze jedného z európskych pohárov.

„Už sme zvyknutí, že v každej sezóne hráme hneď v úvode veľmi dôležité zápasy. V kabíne sme dobre nastavení, koncentrujeme sa na stredu. Spravíme všetko, čo bude potrebné na to, aby sme uspeli a vytvorili si dobrú pozíciu do odvety,“ hovorí Kenan Bajrič. 

V posledných troch sezónach sme prvú európsku prekážku zvládli. Vždy po dramatickom priebehu. Najprv sme v ročníku 2021/22 prešli cez írsky Shamrock po výsledkoch 2:0 doma a 1:2 vonku, následne sme vyradili gruzínske Batumi (0:0 doma a 2:1 po predĺžení vonku) a naposledy sme zdolali luxemburský Swift (1:1 doma a 2:0 vonku).

Kenan Bajrič si dobre spomína na minuloročný duel so Swiftom, ktorý bol jeho prvým po návrate z dvojročného hosťovania. „Myslím si, že si z minulého roka môžeme niečo vziať, aby sme to tentoraz doma zvládli výsledkovo lepšie. Európske predkolá sú nevyspytateľné. Máte len dva zápasy, takže je dôležité vyvarovať sa chybám a byť stopercentní od prvej minúty úvodného duelu do poslednej sekundy odvety.“

Severné Macedónsko dosiahlo najväčší úspech svojej futbalovej histórie postupom na ME 2020. Náš súper, FC Struga, čo-to naznačila v minulej sezóne. Cez Budučnost Podgorica a spomínaný Swift sa dostala do play-off Európskej konferenčnej ligy. V ceste do skupiny ju zastavil islandský Breidablik.

V podaní súpera zrejme môžeme očakávať typický balkánsky štýl futbalu. „Súperovi hráči sa určite budú biť zo všetkých síl, majú to v mysli i srdci. Balkánska mentalita je jednoducho taká. Sú však aj dobrí na lopte. Nie je to ako pred desiatimi rokmi, keď kluby z menších krajín boli kvalitatívne slabšie. V dnešnom futbale je to okrem kvality do veľkej miery o behaní, nasadení, bojovnosti. Pre oboch je to prvý zápas v sezóne, a vieme, že prvé duely bývajú zradné. Preto bude dôležitá naša koncentrácia a dôraz na detaily,“ vyhlásil Kenan Bajrič.

V pondelok popoludní sme sa prehupli cez celkový počet 7500 vstupeniek na stredajší zápas. Vstupenky si naďalej môžete zakúpiť cez vstupenky.skslovan.com alebo mobilnú aplikáciu ŠK Slovan.

„Fanúšikovia nám dokážu naozaj veľmi pomôcť. Zvlášť v ťažkých momentoch, ak sme práve v tej chvíli dole, nám pohľad na ľudí v hľadisku dokáže dodať ohromnú energiu a podporu pre zvyšok zápasu. Zažili sme to aj v minulej sezóne, napríklad doma s Lille, keď sme sa pri náročnom priebehu vzmohli a vyrovnali sme na 1:1. Verím, že aj v stredu príde čo najviac ľudí,“ hovorí slovinský stopér.

Kenan Bajrič patril v minulej sezóne k najvyťažovanejším hráčom belasých, pričom pred jej koncom predĺžil v Slovane kontrakt na dlhšie obdobie. Je pripravený na výzvy nového ročníka. „Som pripravený, zdravý, a odhodlaný naskočiť do zápasov. Verím, že aj ako mužstvo sme dobre nachystaní a zvládneme to, čo je pred nami,“ uzavrel Kenan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasy z kabíny po odvetnom zápase v Severnom Macedónsku.
Názory trénerov po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 s FC Struga (2:1).
FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.