Úvod Správy Prípravné zápasy PREVIEW: Ludogorec – ŠK Slovan

PREVIEW: Ludogorec – ŠK Slovan

Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Belasí v nedeľu o 17:30 odohrajú prvý prípravný zápas. Naším súperom bude Ludogorec, bulharský suverén a pravidelný účastník európskych pohárov. Duel, ktorý sa odohrá v rakúskom Straßwalchene, vám ponúkneme naživo na Slovan TV.

Naša výprava sa od štvrtka nachádza na sústredení v rakúskom Windischgarstene v Hornom Rakúsku. „Nachádzame sa v známom prostredí s veľmi dobrými podmienkami. Aj vplyvom počasia a dažďa nie je kvalita ihrísk až taká ako v predošlých rokoch, ale to neovplyvníme. Z kondičnej prípravy prechádzame viac do hernej. Na to boli zamerané posledné dni. Sme spokojní s prístupom hráčov, priebežne sa pripravujeme na zápasy, ktoré nás čakajú. Snažíme sa, aby sa noví hráči zžili s kolektívom i hernými princípmi, a nahrádzame pozície, ktoré nám z objektívnych príčin kvôli reprezentačným povinnostiam viacerých hráčov momentálne chýbajú,“ povedal Boris Kitka, asistent trénera.

Náš realizačný tím aktuálne nemôže počítať so štyrmi reprezentantmi. Juraj Kucka a David Strelec v piatok nastúpili pri prehre Slovenska s Ukrajinou, Guram Kašia dnes odohral celý zápas pri remíze Gruzínska s Českom. Cesar Blackman je s reprezentáciou Panamy na Copa América.

S mužstvom už je samozrejme Nino Marcelli, ktorý mal v júni reprezentačné povinnosti v slovenskej ´21-ke´, a rovnako siedmi mladíci z juniorky, resp. Akadémie. Od začiatku letnej prípravy sú s A-tímom brankár Andrej Mikoláš, hráči do poľa Samuel Habodasz, Elvis Isaac, Alexander Tóth, Maximilián Marko, Samuel Noel Murár i Maxim Mateáš, a do prípravy takisto naskočil aj Martin Mišovič. 

Ako náš realizačný tím pristúpi k prvému zápasu z pohľadu rozloženia minutáže medzi hráčov? „Máme plán minutáž rozložiť, uvidíme, či rovnomerne na polčasy, alebo inak. Máme so sebou veľa mladých hráčov z Akadémie, niektorí naskočili do prípravy hneď po skončení svojej sezóny, na čo tiež berieme ohľad. Hneď v stredu nás navyše čaká ďalší zápas. Ludogorec je hneď na úvodný prípravný duel veľmi kvalitný súper s množstvom zaujímavých hráčov, no tiež má nejaké výpadky v podobe reprezentantov. O sile súpera svedčí, že Kwadwo Duah z Ludogorca začal majstrovstvá Európy ako švajčiarsky útočník číslo jeden, a dal gól Maďarsku. Náš súper je v príprave trošku ďalej, už odohral duel s druholigovým slovinským klubom, ktorý jasne vyhral. Veríme, že sa hlavne nikto nezraní. Zdravotný stav je dobrý, no samozrejme, s únavou v tejto fáze tréningových dávok rátame a pracujeme. Čaká nás náročný duel s fyzicky zdatným súperom, ktorý berieme nielen ako prípravný, ale aj ako zápas, v ktorom chceme dosiahnuť dobrý výsledok,“ pokračoval Boris Kitka.

Čo sa týka zdravotného stavu, pozitívnou správou je návrat Filipa Lichého. Náš stredopoliar mal v závere uplynulého ročníka zdravotné ťažkosti, no teraz je späť v hre. „Filip Lichý mal ešte prvé dni prípravy nábehové, a záťaž znáša po operácii zatiaľ veľmi dobre. Všetko absolvuje s mužstvom a určite sa zajtra minimálne na pár minút objaví na ihrisku.“

Prvé štarty v belasom by mali s Ludogorcom zažiť letné posily Róbert Mak a Július Szöke, a taktiež staronová tvár Jurij Medveděv.

„Potrebujeme to vhodne rozložiť, aj v jednotlivých úsekoch zápasu. Jurij Medveděv bol po zranení, ku koncu sezóny však už bol zdravý, nemal však až takú hernú prax. Aj pri ňom budeme zvažovať vhodnú minutáž. Snažíme sa čo najviac pracovať s dátami a informáciami, aby sme všetko správne naplánovali. Do zápasu určite naskočia aj Róbert Mak a Július Szöke. Je možné, že priestor dostanú aj niektorí z našich mladých hráčov. Chceme získať poznatky aj do ďalších dní a týždňov, aby sme boli čo najlepšie pripravení na úvodnú ostrú skúšku so Strugou,“ uzavrel Boris Kitka.

Predstavenie súpera

Ludogorec nezmazateľne zapísal bulharské mesto Razgrad na domácu i európsku futbalovú mapu. Možno si ešte spomínate na leto 2013, keď nám práve tohto súpera vyžrebovali v druhom kvalifikačnom kole Ligy majstrov. Ludogorec bol vtedy ešte pomerne neznámym klubom, hneď však dokázal svoju silu. Po domácom obrate z 0:1 na 2:1 s dvomi gólmi Juraja Halenára sme v odvete v Bulharsku prehrali 0:3 a so súťažou sme sa rozlúčili, kým bulharský protivník dokráčal až do osemfinále Európskej ligy.

Náš zajtrajší súper odvtedy ani raz neprepustil bulharský trón inému klubu, a ťahá neuveriteľnú šnúru 13 majstrovských titulov, v súčasnosti najdlhšiu v Európe. V poslednom ročníku nechal vicemajstra Černo More Varna za sebou o sedem bodov. Výrazné úspechy zaznamenal aj v európskych pohárových súťažiach, keď si dvakrát zahral v hlavnej fáze Ligy majstrov. Od sezóny 2016/17 ani raz nechýbal v prinajmenšom skupinovej fáze. V predošlom ročníku sa podobne ako my dostal do jarného play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA, v ktorom tesne nestačil na švajčiarsky Servette.

Tréner Georgi Dermendzhiev má k dispozícii káder s kvalitnými domácimi futbalistami a množstvom zaujímavých legionárov. Brazílčan Rwan Cruz a Švajčiar Kwadwo Duah zaznamenala v uplynulom ligovom ročníku dokopy 27 gólov a výrazne ofenzívne prispela k zisku titulu. Produktívny bol aj Jakub Piotrowski, ktorý v súčasnosti reprezentuje Poľsko na majstrovstvách Európy. Výbornú sezónu zažil aj Bernard Tekpetey, ktorý predtým dlhodobo pôsobil v Nemecku.

Dôležité informácie

Prípravný zápas Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 23. júna o 17:30 v rakúskom Straswalchene. Prostredníctvom Slovan TV vám prinesieme priamy prenos.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.