Úvod Správy Niké liga Szöke: Mám veľký rešpekt pred menom klubu

Szöke: Mám veľký rešpekt pred menom klubu

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Július Szöke strávil posledných osem rokov v zahraničí. Získal dva tituly so Soligorskom i jeden s Arisom Limassol, a minulé leto si v drese cyperského klubu zahral na Tehelnom poli. Vtedy by mu ani nenapadlo, že čoskoro si oblečie práve belasý dres.

„Je to vynikajúci pocit. Som Slovák, po dlhých rokoch sa vraciam domov. A to do najúspešnejšieho klubu so šiestimi titulmi v rade. Keď som sa dozvedel, že má o mňa Slovan záujem, okamžite som povedal ´poďme do toho´. Cítim, že toto je najlepší krok pre moju kariéru,“ povedal Július Szöke.

Z našich ligových trávnikov si 28-ročného stredopoliara až tak veľmi nepamätáme. V zahraničí však na sebe výrazne zapracoval a dosiahol aj nemalé úspechy. Darilo sa mu aj v poslednom pôsobisku, keď s Arisom získal titul a mal dôveru trénera v základnej zostave.

Prečo sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny? „Cítil som, že je správny čas ísť domov. Prednedávnom sa mi narodil syn, a ponuka zo Slovana prišla ako dar z nebies,“ pokračoval rodák z Hnúšte.

Július Szöke na seba pozitívne upozornil aj v minuloročnom dvojzápase play-off Európskej ligy, v ktorom sme sa stretli s jeho už bývalým klubom. Jednak svojimi výkonmi na ihrisku i gólom v odvete, ale aj vystupovaním a veľmi peknými vyjadreniami na adresu Slovana Bratislava.

„Vtedy bolo na Tehelnom poli a hralo sa v krásnej atmosfére. Aj keď som tu s mojím už bývalým tímom prehral 1:2, odniesol som si dobré spomienky a zápas som si užil. Už sa teším, keď toto zažijem v belasom drese,“ vyhlásila naša posila. Napadlo vtedy Júliusovi, že si o necelý rok oblečie dres Slovana? „Popravde, nie. V Arise som mal zmluvu na dlhšie obdobie. Nevedel som, čo všetko sa udeje, no som šťastný, že sa to takto vyvinulo, a Slovan ma získal.“

Aj teraz ide zo slov a vystupovania našej novej akvizície pokora i vďačnosť za možnosť pôsobiť v najúspešnejšom slovenskom klube. „Mám obrovský rešpekt voči klubu. Prakticky odmalička vnímam Slovan ako najväčší slovenský klub. Bolo mi cťou tu hrať, aj keď v iných farbách, a ešte väčšou to bude v tých belasých.“

Július je už na sústredení s tímom v Šamoríne a má veľkú chuť do práce. „Už som sa nevedel dočkať konca voľna. Som rád, že po dotiahnutí prestupu už budem môcť trénovať a spoznať chalanov. Nikoho z tímu som predtým nepoznal, no už na prvý pohľad sa všetci javia super. S každým sa dá v kabíne porozprávať. Teším sa na zápasy,“ uzavrel Július Szöke

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.