Úvod Správy Transfery Július Szöke treťou letnou posilou belasých

Július Szöke treťou letnou posilou belasých

Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Belasí získali tretiu letnú posilu. Je ňou 28-ročný slovenský stredopoliar Július Szöke, ktorý k nám prestupuje z cyperského Arisu Limassol. Szöke si už na Tehelnom poli zahral práve v drese svojho bývalého klubu.

Fanúšikovia mohli najnovšiu posilu vidieť v akcii v play-off Európskej ligy 2023/24, keď sme sa stretli práve s Arisom. Už vtedy sa Július Szöke veľmi pekne vyjadroval o Slovane Bratislava, a teraz si zahrá v belasom drese.

„Július Szöke nás zaujal nielen v spomínanom dvojzápase. Dlhodobo podával výborné výkony a na Cypre bol dôležitým hráčom tímu, ktorý v sezóne 2022/23 získal majstrovský titul. Prejavil túžbu hrať za Slovan. Sme presvedčení, že nášmu mužstvu môže priniesť oživenie, dôraz i energiu. Práve takíto hráči bývajú kľúčoví aj v náročných európskych zápasoch, s ktorými má Július z predošlej sezóny bohaté skúsenosti, keďže zažil skupinu Európskej ligy. Tešíme sa, že sme sa s Arisom dohodli na jeho prestupe, a stáva sa naším hráčom, keď sme podpísali trojročnú zmluvu. Aj týmto transferom deklarujeme naše ambície v novej sezóne, keď chceme poskladať ešte silnejšie mužstvo,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„K Slovanu Bratislava som vždy prechovával veľký rešpekt. Aj keď som tu hral ešte za Aris, bolo krásne zažiť plný štadión a výnimočnú atmosféru. Popravde mi vtedy ešte nenapadlo, že o necelý rok si oblečiem belasý dres. Veľmi sa teším, že sa to takto vyvinulo, a vážim si túto príležitosť. Prišlo to ako dar z nebies, keďže sa mi prednedávnom narodil syn, a túžil som sa po rokoch v zahraničí vrátiť späť na Slovensko. Teším sa na všetko, čo ma tu čaká – skúsených a kvalitných spoluhráčov, vysoké ambície, veľké zápasy. Teraz sa už len neviem dočkať, keď sa pustím do práce a tréningov,“ povedal Július Szöke.  

Július Szöke zbieral prvé seniorské štarty v Podbrezovej, ktorá v tom čase ešte hrala druhú ligu. V najvyššej súťaži hral za Ružomberok, následne hral za Zlaté Moravce a už medzi elitou znovu za Podbrezovú. Od roku 2016 až doteraz pôsobil v zahraničí. Najprv v kazašskom Šachťor Karaganda, následne strávil tri roky v bieloruskom Soligorsku, za ktorý odohral cez 130 zápasov. Dvakrát získal so Soligorskom majstrovský titul a raz aj domáci pohár. Ročník 2021/22 strávil v izraelskom Kirjate Šmona, až sa v lete 2022 presunul na Cyprus, do nám dobre známeho Arisu Limassol.

V Arise sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy a podieľal sa na historickom majstrovskom titule v sezóne 2022/23. Na titul nadviazal v nasledujúcom ročníku úspešným pôsobením v Európe, keď sa Szöke predstavil v drese cyperského klubu na Tehelnom poli. V pre nás výsledkovo neúspešnej odvete na Cypre strelil jeden z gólov Arisu, a následne zaň hral vo všetkých šiestich vystúpeniach v skupine Európskej ligy.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.