Úvod Správy Transfery Mak: Slovan je srdcovka

Mak: Slovan je srdcovka

Róbert Mak v rozhovore po návrate do Slovana Bratislava.

Keď koncom roka 2016 navštívil Bratislavu, zavítal aj na stavenisko, kde v tom čase boli základy nového štadióna na Tehelnom poli. Už vtedy vyjadril túžbu zahrať si na tomto magickom mieste v belasom drese. „Je to taký môj sen, zahrať si ešte za Slovan,“ vyriekol Róbert Mak v roku 2016 slová, ktoré sa stávajú realitou.  

Od momentu, keď sme Róberta Maka odfotili ešte na stavenisku štadióna, ubehlo 7,5 roka. Veľa sa odvtedy udialo. Presťahovali sme sa späť domov, získali sme šesť titulov v rade a vrátili sa na mapu európskeho futbalu. A teraz sa domov vracia aj náš odchovanec.

„Presne si pamätám fotografiu ešte z okamihu, keď sa Tehelné pole začínalo stavať. Už vtedy som povedal, že by som si chcel raz zahrať na novom štadióne. Odmalička som bol slovanista, práve tu som robil prvé futbalové kroky,“ povedal Róbert Mak. 

Účastník ME 2016 i ME 2020 strávil posledné dva roky v Sydney FC, ktorému pomohol k zisku Austrálskeho pohára 2023, keď vo finále vsietil víťazný gól. Celkovo si u protinožcov pripísal 22 presných zásahov. Ako sa rozhodoval o tom, kam povedú jeho ďalšie kroky?

„Rozhodovanie bolo jednoduché. Mal som v sebe túžbu vrátiť sa na Tehelné pole. Keď mi zavolali zo Slovana, a rovnako sa mi ozval tréner Weiss s tým, že by ma chcel vo svojom tíme, neváhal som ani sekundu.“

V belasej kabíne sa teda stretnú viaceré osobnosti slovenskej reprezentácie v jej novodobej histórii – k Vladimírovi Weissovi ml. a Jurajovi Kuckovi pribudne ďalšia osobnosť. Nielen s nimi sa však naša najnovšia akvizícia dobre pozná z predošlých pôsobení.

Keď v pondelok Kyriakos Savvidis zbadal na recepcii štadióna Róberta Maka, hneď naňho radostne zakričal, a šiel sa s ním vrúcne zvítať. „So Savvim som dva roky hrával v Grécku za PAOK. S ďalšími chalanmi sa veľmi dobre poznáme z reprezentácie. Na klubovej úrovni to bude určite iné, pretože sa budeme vídavať každý deň. S každým v kabíne sa rád zvítam a verím, že aj oni mňa dobre prijmú medzi seba,“ pokračuje rodený Bratislavčan.

Róbert Mak pôsobil v mládeži ešte na starom Tehelnom poli do svojich pätnástich rokov. Ako rodený Bratislavčan mal odmalička silný vzťah k najúspešnejšiemu slovenskému klubu.

„Slovan bol a je moja srdcovka. Na štadión som chodil už ako malý chlapec. Otec ma brával na Slovan, prakticky som vyrastal medzi fanúšikmi, a veľmi sa na nich teším. Vždy som hovoril, že Slovan má najlepších fanúšikov na Slovensku. Už sa neviem dočkať, keď to zažijem na ihrisku.“

Ambície 81-násobného slovenského reprezentanta sú po podpise dvojročného kontraktu úplne jasné. „Chcem Slovanu vrátiť to, čo mi v mladosti dal. Čaká nás Európa, náš veľký ciel. Začíname v kvalifikácii Ligy majstrov, uvidíme, všetko je možné. Chceme čo najlepšie reprezentovať meno klubu v Európe a samozrejme, získať titul. Už sa len vrhnúť do práce,“ uzavrel Róbert Mak.

Permanentku na novú sezónu, v ktorej uvidíte v belasom aj Roba Maka, si môžete pohodlne zakúpiť na vstupenky.skslovan.com

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.