Úvod Správy Transfery Veľké meno späť na Tehelnom poli: Róbert Mak do Slovana!

Veľké meno späť na Tehelnom poli: Róbert Mak do Slovana!

ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.

Návrat domov a splnenie sna. Róbert Mak sa vracia na miesto, kde futbalovo vyrastal, a kde si vždy raz túžil zahrať v milovanom drese. Slovenský reprezentant  a odchovanec belasých prichádza do Slovana Bratislava. Vedenie klubu sa s ním dohodlo na dvojročnej zmluve.

Róbert Mak je odchovancom najúspešnejšieho slovenského klubu, ešte na starom Tehelnom poli pôsobil do svojich pätnástich rokov. Neskôr jeho kroky smerovali do Anglicka, Nemecka, Grécka či naposledy do Austrálie. Teraz sa vracia domov.

„Veľmi sa tešíme, že Róbert Mak bude v najbližších dvoch sezónach nosiť belasý dres. Prichádza v ňom veľká futbalová kvalita i odhodlanie splniť si svoj sen, ktorým bolo hrať za Slovan na novom Tehelnom poli. Na osobnom stretnutí som z Roba cítil enormnú túžbu nosiť belasý dres a v tej chvíli mi bolo jasné, že bude pre nás správnou voľbou. Som presvedčený, že nám má futbalovo i charakterovo čo ponúknuť a môže pomôcť pri plnení cieľov, o ktorých sme sa rozprávali. Toto zavážilo, následne sme začali hľadať zhodu, a dospeli sme k dohode. Verím, že môže byť ďalším lákadlom pre všetkých našich fanúšikov, na Tehelné pole totiž prichádza ďalší odchovanec a zároveň osobnosť so skúsenosťami z veľkého futbalu,“ povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

„V prvom rade som veľmi vďačný a šťastný, že som sa mohol vrátiť na miesto, kde som vyrastal a začínal s futbalom. Vždy som hovoril, že chcem, aby tento deň raz nastal, a teraz je to tu. Slovan bol a je moja srdcovka, a túžil som si zahrať na novom Tehelnom poli. Chcel by som klubu vrátiť to, čo mi v mladosti dal, a pomôcť k titulu v lige i úspechu v Európe. Teším sa aj na fanúšikov i spoluhráčov, z ktorých viacerých poznám. Teraz už zostáva vrhnúť sa do práce a dobre sa pripraviť na sezónu,“ vyhlásil Róbert Mak.

Tridsaťtriročný krídelník je odchovancom Slovana Bratislava, v ktorom pôsobil do svojich pätnástich rokov. V kategórii starších žiakov do 15 rokov prispel k zisku majstrovského titulu. Následne zamieril do akadémie anglického klubu Manchester City, kde v roku 2008 vyhral mládežnícky FA Cup. V roku 2010 zamieril do Norimbergu, odkiaľ sa po štyroch rokoch presunul do gréckeho klubu PAOK FC. V Grécku si získal veľkú obľubu medzi fanúšikmi a vyslúžil si pozornosť špičkových zahraničných klubov. Po ME 2016, kde reprezentoval Slovensko, podpísal štvorročný kontrakt so Zenitom Petrohrad. Sezónu 2017/18 strávil opäť na hosťovaní v PAOK Solún, v lete 2018 sa však vrátil do Zenitu, ktorému pomohol k postupu do skupinovej fázy Európskej ligy. So Zenitom získal dva tituly. Nasledovali angažmány v tureckom Konyaspore a Ferencvárosi, kde bol tiež dvakrát majstrom. Má bohaté skúsenosti z európskych pohárov - dvakrát hral skupinu Ligy majstrov a päťkrát skupinu Európskej ligy. Posledné dva roky strávil Róbert Mak v Austrálii v drese Sydney FC. Vo finále Austrálskeho pohára 2022/23 vsietil víťazný gól Sydney FC. Za Slovensko odohral 81 medzinárodných zápasov, v ktorých strelil 16 gólov. 

 

Vizitka Róberta Maka

Narodený: 8. marca 1991 v Bratislave

Výška: 180 cm

Kluby: ŠK Slovan Bratislava, Manchester City (ENG), 1. FC Norimberg (GER), PAOK FC (GRE), Zenit Petrohrad (RUS), Konyaspor (TUR), Ferencváros (HUN), Sydney FC (AUS)

Reprezentácia: Slovensko „A“ (81 zápasov/16 gólov), Slovensko U21 (20/2), Slovensko U19 (9), Slovensko U17 (18/1)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasovanie potrvá do nedele 16. júna.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.