Úvod Správy Reprezentácia Juraj Kucka, David Strelec a Guram Kašia na majstrovstvá Európy

Juraj Kucka, David Strelec a Guram Kašia na majstrovstvá Európy

Už sú známe záverečné nominácie účastníkov ME 2024.

ŠK Slovan Bratislava bude mať zastúpenie na majstrovstvách Európy v Nemecku. Na prestížnom európskom šampionáte sa predstavia traja hráči z najúspešnejšieho slovenského klubu.

Juraj Kucka zažije svoj štvrtý veľký šampionát, keď nechýbal na majstrovstvách sveta 2010 ani na európskych šampionátoch v rokoch 2016 a 2020 (2021). Kuco môže na veľkom európskom turnaji nadviazať na výbornú sezónu, keď bol oporou belasých doma i v Európe, a rovnaké konštatovanie môžeme použiť aj o jeho reprezentačných výkonoch.

David Strelec zažije svoj prvý veľký medzinárodný turnaj. Blízko k nominácii bol aj na ME 2020, tesne pred ním si však privodil zranenie, a z nominácie vypadol. Náš odchovanec má za sebou produktívnu sezónu, po ktorej spečatil svoju budúcnosť v najúspešnejšom slovenskom klube. Veľmi dobre sa uviedol aj v prípravnom zápase so San Marínom, keď jeden gól dal, a na ďalšie dva prihral.

Slovenská reprezentácia sa v skupine stretne postupne s Belgickom (17. júna o 18:00), Ukrajinou (21. júna o 15:00) a Rumunskom (26. júna o 18:00).

Guram Kašia ako kapitán gruzínskeho národného tímu pochopiteľne nechýba v záverečnej nominácii na majstrovstvá Európy. Gruzínci sa historicky premiérovo predstavia na veľkom šampionáte, a práve Guram ich povedie s kapitánskou páskou na rukáve.

Gruzínska reprezentácia sa v skupinovej fáze stretne postupne s Tureckom (18. júna o 18:00), Českom (22. júna o 15:00) a Portugalskom (26. júna o 21:00).

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasovanie potrvá do nedele 16. júna.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.