Úvod Správy Fanúšikovia 238585-krát ďakujeme!

238585-krát ďakujeme!

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste nás celý rok podporovali.

Pri bilancovaní úspešnej sezóny 2023/24 si zvlášť jedno veľké ĎAKUJEME zaslúžite vy, ktorí podporujete najúspešnejší slovenský klub. Ste neoddeliteľnou súčasťou našich úspechov a víťazstiev.

Zážitky, emócie či spomienky sú vždy viac než čísla. Skúste si preto spomenúť, ako ste sa cítili, keď sme v závere nádherného zápasu s Lille vyrovnali na 1:1, a na Tehelnom poli zavládla neskutočná eufória. Alebo ako sme sa tešili po postupe cez Zrinjski Mostar, keď sme už mali istotu európskej jesene. Či na milimetrový pas Juraja Kucku cez celé ihrisko s gólovou koncovkou Marka Toliča a skvelú európsku premiéru Nina Marcelliho doma s Arisom. Nesmieme zabudnúť parádny obrat s Klaksvíkom, ale aj momenty z našej ligy. Napríklad otočku v nadstavenom čase s Podbrezovou z 1:2 na 3:2, obrovskú radosť po úvodnom góle kapitána Weissa v domácom derby s Trnavou, ale aj na novembrový zápas so Skalicou, keď sme hrali v oslabení, no Tigran Barseghjan parádnou strelou rozhodol o tom, že tri body zostali doma.

Takéto zážitky, ktoré sa dajú prežiť len raz a v prítomnom momente, ponúka len futbal naživo priamo na štadióne. Pevne veríme, že ďalšie pekné chvíle sú pred nami aj v sezóne 2024/25, a nenecháte si ich ujsť na vlastné oči. Permanentné vstupenky na novú sezónu si môžete zakúpiť na vstupenky.skslovan.com.

Návštevnosť v minulej sezóne

ŠK Slovan odohral v uplynulom ročníku 26 domácich zápasov (16 v Niké lige, 8 v európskych pohároch, 2 v domácom pohári). Domáce stretnutia navštívilo dovedna 238 585 fanúšikov a fanúšičiek. Každému jednému a každej jednej z vás ďakujeme za podporu!

Najvyššiu návštevu sme zaznamenali na zápase s Lille – 21 544 divákov. Nad hranicu 20-tisíc a blízko k maximálnej kapacite (tá bola vždy daná aj bezpečnostnými opatreniami pri sektore hostí), sme sa dostali aj na dueloch so Zrinjski a Maccabi.

Pri priemernej návšteve je korektné rozlišovať medzi Európou a Niké ligou. Priemerná návšteva na európske zápasy bola v práve skončenom ročníku 17 770 divákov, čo je o vyše tisícku viac než v sezóne 2022/23. Dobrým meradlom záujmu býva prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrov, ktoré zväčša neprinesie papierovo najatraktívnejšieho súpera, no je kľúčové pre ďalší priebeh. Kým v lete 2022 prišlo na Batumi 10 589 divákov, teraz na luxemburský Swift 14 470 divákov. Pripomíname, že s permanentkou budete mať tento zápas zdarma bez nutnosti kupovať si zápasovú vstupenku.

Pokračujeme v peknej sérii, keď posledných šestnásť európskych zápasov na Tehelnom poli vždy videli dvojciferné návštevy.

Ako to vyzeralo v Niké lige?

Najvyššiu návštevu v Niké lige sme zaznamenali začiatkom marca na derby s Trnavou, na ktoré prišlo 11 130 divákov, ktorí videli triumf belasých 2:0. Päťcifernú hranicu sme v lige prekročili ešte raz, hneď o dva týždne neskôr na ďalšom domácom derby (0:2).

Priemerná návštevnosť na domáce zápasy v Niké lige bola v práve skončenom ročníku 5783 divákov. Mali sme najvyššiu priemernú domácu návštevu v súťaži s tesným náskokom pred Dunajskou Stredou.

V základnej časti sezóny 2023/24 sme medziročne zaznamenali rastúci trend, keď na 11 domácich zápasov prišlo 55 106 divákov (5010 na jeden duel) oproti celkovému počtu 49 004 divákov z ročníka 2022/23 (4455 na jeden zápas).

Rozdiel nastal v nadstavbe o titul, v ktorej sme pred rokom do konca bojovali o titul – kým teraz prišla na jedno z piatich stretnutí päťciferná návšteva, na jar 2023 sme mali takéto zápasy hneď tri. Preto bola celosezónna priemerná domáca návštevnosť v ročníku 2022/23 napokon približne o dvesto divákov na zápas vyššia než teraz. 

Ešte raz, ďakujeme vám za podporu a tešíme sa na vás v novej sezóne 2024/25. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.