Úvod Správy Mládež Memoriál Petra Dubovského priniesol dôstojnú spomienku na legendu

Memoriál Petra Dubovského priniesol dôstojnú spomienku na legendu

Návrat k víkendovému Memoriálu Petra Dubovského.

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil 22. ročník Memoriálu Petra Dubovského, ktorý je už tradičnou spomienkou na vynikajúceho futbalistu a skvelého človeka. Šesť mládežníckych výberov si zmeralo sily v kvalitných zápasoch. 

Šesť tímov v kategórii U16 sa stretlo systémom každý s každým, po odohratých zápasoch vznikla finálna tabuľka. Víťazom sa stal poľský Górnik Zabrze, nasledovaný strieborným Sturmom Graz a bronzovým Baníkom Ostrava. Tesne štvrtá skončila maďarská Illés Akadémia, piaty bol domáci ŠK Slovan, a šiesta srbská Vojvodina Novi Sad. 

"Turnaj bol veľmi vyrovnaný. Po prvom hracom dni sme boli na priebežnom druhom mieste a verili sme, že môžeme dosiahnuť celkové víťazstvo. Druhý hrací deň nám ale nevyšiel, prehrali sme oba zápasy a tým pádom sme skončili až na piatom mieste. Mrzia inkasované góly, ktoré opäť padli po našich hrubých individuálnych chybách. Ak chceme byť v zápasoch opakovane úspešní, musíme tieto situácie minimalizovať aby sa nevyskytovali tak často. Napriek tomu, že sme chceli z pohľadu výsledku na turnaji dosiahnuť viac, konfrontácia so zahraničnými družstvami bola pre nás veľmi prínosná a ukázala nám, v čom sa musíme zlepšiť. Chcel by som sa aj poďakovať všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na organizácii nášho turnaja, za vynikajúcu robotu vďaka ktorej mali všetky zúčastnené družstvá určite výborný športový zážitok," skonštatoval tréner belasej U16 Michal Demeter. 

Cieľom bolo predovšetkým pokračovať v tradičnej spomienke na nášho vynikajúceho hráča Petra Dubovského, ktorého futbalový príbeh zostáva inšpiráciou pre mladé talenty. Poďakovanie patrí partnerom a podporovateľom Memoriálu, konkrétne Slovenskému futbalovému zväzu, Bratislavskému futbalovému zväzu, Miestnemu úradu Ružinov i zamestnancom i trénerom Akadémie, ktorí prispeli k hladkej organizácii celého turnaja. 

Celkové poradie

1. Górnik Zabrze

2. Sturm Graz

3. Baník Ostrava

4. Illés Akadémia

5. ŠK Slovan Bratislava

6. Vojvodina Novi Sad

Najlepší hráč: František Hruška (Baník Ostrava)

Najlepší strelec: Niklas Krone (Illés Akadémia)

Najlepší brankár: Marko Banjac (Vojvodina Novi Sad)

Výsledky ŠK Slovan Bratislava

ŠK Slovan - Baník Ostrava 1:2 - Lukáček 

ŠK Slovan - Vojvodina Novi Sad 2:1 - Toplanský 2

ŠK Slovan – Illés Akadémia 0:1

ŠK Slovan – Sturm Graz 0:2

ŠK Slovan – Górnik Zabrze 1:0 - Lukáček

ŠK Slovan Bratislava reprezentovali: Gramblička Daniel, Petrič Luca, Féder Marcus, Šimlovič Oliver, Botka Šimon, Víg Jakub, Čekovský Adam, Palíder Oliver, Barnáš Tobias, Rajčan Filip, Pomšahár Oliver, Šalkovič Lukáš, Mateáš Maxim, Lukáček Dávid, Treplan Branislav, Novák Maroš, Toplanský Timotej, Halla Philip, Dopirák Maxim, Berko Jakub, Hofstädter Leo

Realizačný tým:  Michal Demeter – hlavný tréner, Tomáš Oravec – asistent trénera, Marek Baláž – kondičný tréner, Kristián Kováč – tréner brankárov, Júlia Vargová – vedúca mužstva

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.