Úvod Správy Juniori Juniorka v poslednom kole v početnom oslabení s cenným bodom

Juniorka v poslednom kole v početnom oslabení s cenným bodom

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2.

Juniorka Slovana Bratislava v 30. kole MONACObet ligy remizovala v Púchove 2:2. Belasí viedli o dva góly, no viac než polhodinu museli odolávať domácim v početnom oslabení.

Naši mladíci mali v poslednom zápase sezóny výborný vstup. Už v 19. minúte viedli, keď Martin Mišovič potiahol akciu po ľavom krídle, poslal loptu pred bránu, odkiaľ ju Alexej Maroš umiestnil do siete. Dôležitý okamih prišiel v 26. minúte, keď Maximilián Marko zastavil akciu Púchova tesne pred šestnástkou, za loptou však ešte boli hneď dvaja naši obrancovia. Aj keď Marko nebol posledný, z rúk rozhodcu videl červenú kartu. Ani to však belasých nezlomilo. Alexej Maroš totiž nádherným gólom zvýšil na 2:0 pre belasých. Škoda, že tento náskok nevydržal do prestávky, keďže Obšivan kontaktným gólom vrátil domácich do duelu.

Krátko po prestávke dokonca Mojžiš vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu belasí statočne v početnom oslabení vzdorovali, a naďalej boli nebezpeční aj smerom dopredu. Skóre sa však už nezmenilo. Naša juniorka teda uzavrela ročník na 12. mieste s bilanciou 10 víťazstiev, 6 remíz a 14 prehier so skóre 46:55. Belasí za sebou nechali Trebišov, Malženice, i zostupujúcich Dolný Kubín a Spišskú Novú Ves. Na jedenásty Šamorín stratili len dva body, na desiate Pohronie tri body.

„V poslednom kole sme predviedli výborný kolektívny a zároveň obetavý výkon. Vyše hodinu sme hrali o jedného hráča menej po nepochopiteľnom vylúčení Marka. Napriek tomu sme zvýšili na 2:0, škoda, že sme tento náskok neudržali do polčasu. Nezvládli sme úvod druhého dejstva, keď Púchov vyrovnal. Z brejkov sme sa však mohli opäť ujať vedenia, najmä Maroš mal šance na hetrik. Záver sme ubojovali a vydreli cenný bod. Vďaka patrí všetkým hráčom za celú sezónu,“ skonštatoval tréner belasých Vladimír Gála.

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2 (1:2)

Góly: 43. Obšivan, 48. Mojžiš – 19. a 31. Maroš

Žltá karta: 90. Spáčil (Slovan)

Červená karta: 26. Marko (Slovan)

Rozhodovali: Greško – Cisko, Tokoš

Návšteva: 365 divákov

Púchov: Pilný – Mičuda, Pavlovič (35. Kapusniak), Obšivan, S. Lacko (46. Michlík), Kopičár, Mat. Loduha, Mojžiš, P. Mráz (84. Holiš), Levai, T. Vavrík

Slovan: Hrdina – Kramár (70. Ferleťák), Marušin, Szalma (70. Bezghuba), Hornyák – Habodasz, Marko – Kušnír, Božík (62. Spáčil), Mišovič – Maroš (89. Balko)