Úvod Správy Niké liga Potrebujeme oživenie

Potrebujeme oživenie

Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Nemôžeme byť spokojní s výsledkom. Hra nebola úplne zlá, ale nemali by sme prehrať v Podbrezovej, aj keď každá séria sa raz skončí, tá ich dnes na náš účet. Za stavu 1:1 nemôžeme dostať takýto druhý gól a prehrať takýto zápas, keď sme v druhom polčase kontrolovali hru. Mužstvo si zaslúži obdiv za celú sezónu, ale pre budúcu musia prísť zmeny. Buď odídem ja, aj to je jedna z možností. Či so mnou alebo bezo mňa, tím potrebuje zmeny, a s majiteľom sme sa rozprávali, že by to tak či tak stálo draho, pretože tých hráčov musí nakúpiť. Potrebujeme mužstvo oživiť, priniesť mladšiu krv, dobrých futbalistov. Dnešný futbal je aj o behavosti a bojovnosti, a niektorí zo súčasného kádra na to nemajú kritériá, alebo ich už fyzicky nespĺňajú. Potrebujeme ´refresh´ (oživenie, pozn. red) v dobrom slova zmysle. Hráčov mám rád, som k nim otvorený, viem ich pochváliť i byť kritický, no toto je málo na to, čo chce Slovan v budúcej sezóne – obhájiť titul a hrať Európu. Už 9./10. júla je pre Slovan prakticky zápas roka, od ktorého sa veľa odvíja. Ak sa neurobia správne kroky, bude to veľmi ťažké.

Nikdy som sa tu nedržal nasilu. Neodchádzam, rád by som pokračoval, no v mantineloch, ktoré sú rozumné pre klub, mňa, vedenie i majiteľa. Starší hráči z aktuálneho tímu nám stále majú čo dať, no už jednoducho neodohrajú toľko zápasov, koľko by Slovan mal hrať. Aj liga bude o rok ťažšia. Nedržím sa tu zubami-nechtami, prišiel som pomôcť, zvyšok nech už zváži história. Noví hráči musia prísť, vieme to všetci, potrebujeme rozumné rozhodnutia, no nikto nejde nikoho vydierať, to nie je môj štýl. Rád by som zostal, pokiaľ sa udejú pozitívne veci pre klub. Ja totiž nie som Slovan. Slovan je história, klub, ja som tréner, ktorý vedia mužstvo a chce preň to najlepšie.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Teším sa, že sme ukončili negatívnu sériu. Nerád by som sa o jej príčinách obšírnejšie vyjadroval. Jednoducho nastala, a verím, že z nej vyjdeme silnejší. Pomohol nám prvý gól. V prvom polčase sme Slovan nepúšťali do zakončenia až na žrď Barseghjana. Súper po prestávke zmenil svoju organizáciu hry aj príchodom Vladimíra Weissa ml., a začal viac využívať medzipriestory. Až v záverečnej 20-minútovke, keď nám aj dochádzali sily, sa Slovan viac dostával pred bránu a zaslúžene vyrovnal. Som rád, že Mrva to po rohovom kope parádne trafil. Dlho nehral a toto mu môže pomôcť v nabraní sebavedomia. Vážim si toto víťazstva, ktoré sa paradoxne dostavilo po možno herne najslabšom výkone na jar čo sa týka hry s loptou či riešení v predfinálnej fáze."

Z Celje si vezieme remízu i vyše 17-tisíceurovú pokutu.
Pozývame vás na odvetu s Celje.
Belasá juniorka v sobotu odštartuje novú sezónu.

Začína sa Niké liga 2024/2025!
Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.