Úvod Správy Niké liga V poslednom vonkajšom zápase tesná prehra

V poslednom vonkajšom zápase tesná prehra

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.

ŠK Slovan v 9. kole nadstavby Niké ligy prehral v Podbrezovej 1:2. Zápas po našom vyrovnaní spel k remíze, v 83. minúte však rozhodol domáci obranca Mrva volejom k žrdi. So sezónou sa rozlúčime majstrovskými oslavami budúcu sobotu na Tehelnom poli s Ružomberkom.

Belasí vyrukovali v rozostavení 3-4-3, pri absencii viacerých stredových hráčov vytvorili dvojičku v strede Kenan Bajrič a Marko Tolič. Kapitánsku pásku mal Lukáš Pauschek.

Na výborne pripravenom trávniku a v ideálnom futbalovom počasí sa začalo svižne. Prvú zaujímavú akciu predviedli belasí, keď Barseghjan zakončil postupný útok pokusom k bližšej žrdi, Danko chytil. V 7. min sme z prvej vážnejšej akcie domácich inkasovali. Kováčik na zadnej žrdi vrátil centrovanú loptu pred bránu, Assinor ju hlavičkoval zblízka do brvna, a brániaci Pauschek si ju nešťastne zrazil do siete – 1:0. O jedenásť minút mohlo byť vyrovnané. Barseghjan namieril spoza šestnástky a Danka zachránila ľavá žrď. Druhú tutovku sme mali v 32. min po tom, ako Barseghjan vysunul za obranou Marcelliho, ten chcel urobiť kľučku na brankára, no Danko mu loptu doslova vytiahol spod nôh. Belasí tak do kabín šli za nepriaznivého stavu.

Belasí cez prestávku dvakrát striedali, namiesto Pauscheka s Toličom prišli do hry Vojtko a Weiss. Do stopérskej trojice sa zasunul Bajrič, v strede operovali Zmrhal s Weissom. Práve čerstvý Weiss sa v 51. min v strede elegantne zbavil brániaceho hráča a vysunul Marcelliho, proti ktorému však Danko včas zasiahol. Z následného brejku strieľal Galčík, jeho tečovaný pokus preletel vedľa. V 69. min sa Strelec prekľučkoval do šestnástky, jeho strelu však zrazil brániaci hráč. O sedem minút bolo vyrovnané. Blackman si zbehol po pravom krídle a poslal prudkú loptu pred bránu, ktorú si Bakaľa ešte pred Strelcom zrazil do vlastnej brány - 1:1. Belasých gól povzbudil, Zmrhal namieril spoza šestnástky tesne nad. Vzápätí mali domáci tutovku, Assinor bol sám pred Hrdinom, náš brankár však výborne zasiahol. V 83. min však už ani on nestačil na volej Mrvu k žrdi, a domáci znovu viedli - 2:1. V závere vrhli belasí všetky sily do útoku a zavreli Podbrezovú pred jej bránou. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Vojtko, jeho strela k bližšej žrdi však bola zrazená na roh. Belasí tak utrpeli tesnú prehru.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 7. Pauschek (vl.), 83. Mrva - 76. Bakaľa (vl.)

Žlté karty: 50. Bajo, 90. Sanusi, 90. Oravec – 66. Kašia

Rozhodovali: Kráľovič – Kmec, Čajka

Návšteva: 1687 divákov

Podbrezová: Danko – Mrva, Markovič (73. Bakaľa), M. Bartoš – Kováčik, Bajo, Chyla, Sanusi – Galčík (65. Oravec), Assinor (88. Okunola), Yirajang (88. Grešák)

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Vojtko), Kašia, Wimmer – Blackman, Bajrič, Tolič (46. Weiss), Zmrhal (87. Sharani) – Barseghjan, Strelec, Marcelli (82. Isaac)

Z Celje si vezieme remízu i vyše 17-tisíceurovú pokutu.
Pozývame vás na odvetu s Celje.
Belasá juniorka v sobotu odštartuje novú sezónu.

Začína sa Niké liga 2024/2025!
Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.