Úvod Správy Juniori Belasá juniorka zdolala Považskú Bystricu

Belasá juniorka zdolala Považskú Bystricu

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Považská Bystrica 2:0.

Belasá juniorka v 29. kole MONACObet ligy zdolala Považskú Bystricu 2:0. Naši mladíci rozhodli o osude zápasu dvomi gólmi v druhom polčase. Belasí sa tak s domácim prostredím v tejto sezóne rozlúčili víťazne.

V prvom polčase mali šance oba tímy. Ako prví mohli skórovať belasí, Rudolf Božík či Martin Mišovič však svoje príležitosti nevyužili. Hostia následne trafili bránkovú konštrukciu a neuspeli ani po samostatnom úniku. Ďalšie možnosti pozorný Martin Trnovský zneškodnil. Dlho bezgólový stav sa napokon zmenil v prospech belasých v 70. minúte. Center Martina Kušníra z rohu preletel na zadnú žrď, a striedajúci Ján Ferleťák ju umiestnil do siete. O tri minúty po kolmej akcii prihral Martin Mišovič krížne Martinovi Kušnírovi, a ten zvýšil na 2:0. Hostia v druhom dejstve opäť trafili žrď, zvyšok Trnovský pochytal, a tak si udržal čisté konto.

Belasá juniorka je so ziskom 35 bodov na dvanástom mieste, v záverečnom kole sa v piatok 17. mája o 17:00 predstaví v Púchove.

„Mali sme výborný vstup do zápasu, nevyužili sme výborné šance v podaní Božíka či Mišoviča. Hru sme mali pod kontrolou, aj keď proti veľmi dobre hrajúcemu súperovi sme sa ťažšie presadzovali vo finálnej fáze. V prvom polčase sme spravili možno jednu chybu, keď sme nezachytili kolmú prihrávku, a hostia nevyužili samostatný únik. Druhý polčas bol z našej strany ešte lepší, pridali sme v pohybe, hrali sme kolmo k bráne, a najmä, zostali sme trpezliví. Skórovali sme po rohovom kope a zakrátko aj po tom, ako Martin Mišovič ukázal svoje individuálne schopnosti, a ponúkol gól Martinovi Kušnírovi. Neboli sme v dobrej situácii z pohľadu zdravotného stavu, no podali sme výborný kolektívny výkon, a vážime si triumf nad kvalitným súperom,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Považská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 70. Ferleťák, 73. Kušnírˇ

Žlté karty: 18. Mihálek, 54. Matejčík (obaja Považská Bystrica)

Rozhodovali: Kolofík – Tuma, Dobrík

Návšteva: 75 divákov

Slovan: Trnovský – Kramár (90. J. Šalkovič), Marušin (90. Szalma), Habodasz, Hornyák – Kušnír, Marko – Maroš (66. Ferleťák), Božík (46. Koseček), Mišovič – Spáčil (66. Balko)

Považská Bystrica: Hodál – Mihálek (81. Solík), Pagáč, Kucharčík, Václav, Matejčík, Pečarka (81. Mitaš), Kováč (66. Ragula), Tancík, Slaninka (81. Krasňan), Praženka