Úvod Správy Mládež Dorasty zdolali Ružomberok, žiaci vyhrali nad DAC

Dorasty zdolali Ružomberok, žiaci vyhrali nad DAC

Ako hrali naši mládežnícke výbery?

Počas víkendu a uplynulého týždňa boli v akcii naše dorastenecké i žiacke výbery. Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov a družstiev ŠK Slovan s hodnoteniami trénerov jednotlivých kategórií.

Mladší dorastenci doma privítali Ružomberok. Belasá U17 odohrala dramatický zápas, v ktorom šla do vedenia po góle Maxima Mateáša, ktorý počas týždňa trénoval s A-tímom. Hostia vyrovnali z penalty, a už sa zdalo, že duel dospeje k remíze. Až v samom závere Peter Holocsy neskutočným spôsobom priamo z rohu rozhodol o belasom triumfe 2:1. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v tabuľke na druhom mieste.

Naša U16 sa vrátila na víťaznú vlnu. Zverenci Michala Demetera doma nadelili Ružomberčanom šesť gólov, keď sa hetrikom blysol Dávid Lukáček. Dvakrát skóroval Filip Rajčan, a jeden gól pridal Timotej Toplanský. Belasá ´16-ka´ je v tabuľke tretia.
Úspešné boli aj naše dorastenky, ktoré v úvodnom kole nadstavbovej časti zdolali Trenčianky na ich pôde vysoko 6:0.

Naši starší žiaci doma vyzvali Dunajskú Stredu, a zápasy im vyšli na výbornú. Belasá U15 zvíťazila vysoko 6:0, a naša U14 taktiež výrazným rozdielom 4:0.

Belasá U12 uspela v mládežníckom derby so Spartakom, keď triumfovala 11:8, a taktiež vyhrala turnaj organizovaný Bratislavským futbalovým zväzom.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

21. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:1 (0:0) – Mateáš, Holocsy

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Švec, Libák, Holocsy, Kodhaj (75. Lembak), Kotúček (72. Gendiar), Mateáš, Canolli, Rúsek (85. Kireth)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V domácom zápase sme jednoznačne zlyhali v koncovke, keď sme už do polčasu sme mali štyri čisté gólové šance. Boli sme aktívnejší, mali sme hru pod kontrolou. Ružomberok hrozil len z kontier. V druhom polčase sme to chceli zlomiť prvým gólom, ktorý padol po nariadenej penalte na Mateáša. Hostia vyrovnali po chybe Šveca taktiež z penalty. V závere v nadstavenom čase sme gólom Holocsyho z rohového kopu rozhodli zápas. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, pretože sme boli nebezpečnejší, mali sme viac z hry a dostatok gólových šancí. No ako to niekedy vo futbale býva, mohli sme aj prehrať, keď za stavu 1:1 súper nepremenil čistú šancu. Družstvo musím pochváliť za to, že šlo za víťazstvom až do konečného hvizdu rozhodcu.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

21. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 6:1 (4:0) – Lukáček 3, Rajčan 2, Toplanský

Zostava Slovana: Gramblička – Dopirák (57. Palider), Berko, Víg (70. Čekovský), Féder, Botka, L. Šalkovič, Hofstädter (66. Pomšahár), Toplanský, Rajčan, Lukáček

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „O našom víťazstve v zápase sme rozhodli už v prvom polčas, keď sme strelili štyri góly. Mali sme dobrý pohyb, aktivitu a výborný prechod do útoku po zisku lopty. V druhom polčase sme najmä v útočnej fáze hry mohli za daného stavu ukázať viac. Vysoké víťazstvo nás teší, je zaslúžené, ale určite ho nepreceňujeme.“

Slovan WU19 – I. liga dorasteniek

1. kolo nadstavbovej časti

AS Trenčín – ŠK Slovan 0:6 (0:3) – Gibejová 4, Masárova, Riegel

Zostava Slovana: Turlíková – Horvatová, Snopková, Kozubová, Miškovičová (80. Turoňová), Gašparíková (80. Bartošová), Nedoroščíková (62. Tesáková), Krúpová (62. Alshamali), Važanová (68. Riegel), Gibejová (68. Melišová), Masárova

Ján Murár, hlavný tréner WU19: „Od úvodu sme boli koncentrovaní a disciplinovaní. Držali sme loptu a hrali kombinačný futbal. Vytvárali sme si veľa šancí, ktoré sme však niekedy trestuhodne zahadzovali. Po prestávke sme pokračovali v koncentrovanom výkone s množstvom príležitostí. Teší ma počet pekných akcií i šancí, no musíme byť efektívnejší. Ďakujem dievčatám za výborný výkon a predvedenú hru.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

4. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 6:0 (3:0) – Oláh 3, Lembakoali 2, Listmajer

Zostava Slovana: Pračko – Opanasenko (53. Žofčák), Masarik, Ricotti, Zavora, Štepanovský (53. Šimek), Mich. Hacker, Oláh, Listmajer (62. Vnenčák), Lisický (41. Tomáško), Lembakoali

Patrik Lipnický, hlavný tréner U15: „Zápas sme zvládli výsledkovo aj herne. Dokázali sme sa presadzovať cez naše herné princípy, rovnako individuálnou kvalitou a kreativitou niektorých hráčov. V zápase sa však objavili aj krátke úseky hry, keď sme poľavili v koncentrácii a nedokázali tak udržať kvalitu a intenzitu hry počas celého zápasu. Víťazstvo je každopádne úplne zaslúžené a väčšina gólov bola ukážkových."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 4:0 (1:0) – Horka, Sobolovský, Šmida, Ščibrány

Zostava Slovana: Bôžik – Bálint (55. Petro), Grožaj, Horka, Katriak (36. Tittel), Havel (43. Čahoj), Lányi, Ščibrány, Čarský (48. Halanda), Šmida (55. Miškay), Humolli (36. Sobolovský)

Michal Polčic, hlavný tréner U14: „Odohrali sme herne aj výsledkovo dobrý zápas. Naši hráči podali slušné individuálne výkony a snažili sa prenášať herné princípy z tréningu. Gólov v sieti súpera mohlo byť viac, ak by sme boli vo finálnej fáze viac pokojnejší a presnejší. Celkovo sme však po tomto zápase spokojní a tešíme sa na ďalšie duely. "

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – FC Spartak 11:8 (5:2) – Mislovič 2, Achberger 2, T. Hofstädter 2, Gmuca 2, Pračko, Bergendi, Radzo

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Achberger, Bergendi, Boledovič, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Kapusta, Kičko, Majer, Mislovič, Ondriš, Pračko, Radzo, Rehuš, Slovinec, Valch

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: ,,Derby, a zároveň súboj prvého s druhým, prinieslo maximálne nasadenie a bojovné výkony na oboch stranách. V niektorých úsekoch hry sme boli lepší my, v niektorých súper. Hlavne v prvom polčase sa nám darilo plniť naše ciele, ktoré sme si do zápasu stanovili v útočnej aj v obrannej fáze hry. V priebehu 2. polčasu nám začínali dochádzať sily a súper nás dokázal zatlačiť, pričom nás nepúšťal k našej hre. V zápase nechýbali ani úseky hry, v ktorých to bolo na ihrisku viac o emócii, než realizovaní herného plánu, čo ale k takémuto zápasu patrí. Z nášho pohľadu ide o ťažko vydreté, no zaslúžené víťazstvo, vďaka ktorému sme si upevnili 1. miesto na čele ligovej tabuľky.‘‘

25. 4. 2024 U12 Turnaj 10 BFZ

Základná skupina:

ŠK Slovan - ObFZ BA mesto 7:0 – T. Hofstädter 2, Slovinec 2, Figuľa, Achberger, Mislovič
ŠK Slovan - MŠK Senec 12:0 –Mislovič 6, Majer 3, Achberger 2, T. Hofstädter
ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 7:0 – Achberger 2, Valch, Mislovič, Kičko, Majer, Bergendi
ŠK Slovan – SDM Domino 5:0 – Bergendi 3, Mislovič, Majer

Postup do finále.

Finále:

ŠK Slovan - FC Petržalka 4:1- Majer, T. Hofstädter, Mislovič, Achberger

Konečné 1. miesto + cena pre najlepšieho strelca turnaja (Mislovič)

Zostava Slovana: Hoššo, Tóth - Rehuš, Figuľa, Bergendi, Kičko, Majer, Achberger, Gmuca, T. Hofstädter, Slovinec, Valch, Mislovič

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: ,,Tento tradičný turnaj organizovaný Bratislavským futbalovým zväzom každoročne umožňuje porovnať sa akadémiám, útvarom talentovanej mládeže a výberom z bratislavského regiónu. Sme radi, že sme v tomto porovnaní po celý čas ukazovali veľmi dobré individuálne výkony, ako aj vyspelý tímový herný prejav. Naši hráči ukázali kvalitu na úrovni jednotlivcov, skupiny aj celého tímu. V základnej skupine nás súperi nepreverili, no stále sme tlačili na to, aby sme nepovoľovali v kvalite riešení herných situácii a nezľahčovali si jednotlivé situácie. To sa nám darilo plniť. Vo finále sme sa stretli s bojovným a húževnatým súperom, no ukázali sme vyššiu taktickú vyspelosť, ktorá keď sa spojila s kvalitnou realizáciou herných činností jednotlivca našich hráčov, zaslúžene sme mohli oslavovať víťazstvo na turnaji.‘‘

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.