Úvod Správy Mládež Starší dorast v Prešove zachránil bod, U17 rozdielom triedy

Starší dorast v Prešove zachránil bod, U17 rozdielom triedy

Počas víkendu boli v akcii naše dorastenecké výbery i tím do 12 rokov, ktorý odohral prípravný zápas. Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan s hodnoteniami trénerov jednotlivých kategórií.

Starší dorastenci sa predstavili v Prešove, kde síce mali po celý čas hernú prevahu, no dvakrát museli doťahovať manko na Tatran. Prvýkrát sa to podarilo Simonovi Arnoldovi, a na konečných 2:2 vyrovnal Samuel Dornai v posledných sekundách zápasu. Belasí si tak z východu odviezli aspoň bod a v tabuľke sú naďalej druhí.

Mladší dorastenci privítali Prešovčanov v hlavnom meste. Belasá U17 zvládla domáci zápas s Tatranom na výbornú, keď už po polhodine viedla o dva góly po presných zásahoch Patrika Kodhaja a Maxima Mateáša. V samom závere ešte Šimon Peter Rúsek upravil na konečných 3:0. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v priebežnom poradí na druhom mieste.

Našej U16, ktorá zažila výborný vstup do jari, naopak domáci duel s Prešovom nevyšiel podľa predstáv. Belasí už do prestávky prehrávali 0:2, a tento nepriaznivý stav sa už do záverečného hvizdu nezmenil. Zverenci Michala Demetera sa v tabuľke nachádzajú na štvrtej priečke.

Belasá U12 odohrala prípravný duel s rakúskou FC Flyeralarm Admira. Naše mladé nádeje tento zápas zvládli po hernej i výsledkovej stránke, a zvíťazili 7:1.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

20. kolo

Tatran Prešov – ŠK Slovan 2:2 (1:0) – Arnold, S. Dornai (góly Slovana)

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Spišiak, Bezghuba, Arnold, R. Slovák (87. S. Dornai), Denko, Nemeškürti, J. Šalkovič, Balko, Maroš, S. N. Murár

Michal Suchomel, hlavný tréner U19: „V tomto zápase sme nevyužili celozápasovú hernú prevahu a gólmi Arnolda a Dornaia sme len dotiahli náskok súpera na konečných 2:2.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

20. kolo

ŠK Slovan – Tatran Prešov 3:0 (2:0) – Kodhaj, Mateáš, Rúsek

Zostava Slovana: Bujdák – Dom. Balog, Polakovič, Švec, Libák, Holocsy (56. Gendiar), L. Šalkovič, Kodhaj (75. Kotúček), Mateáš, Kireth (46. Rúsek), Canolli (65. Lembak)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V zápase sme chceli byť od začiatku aktívni, určovať tempo hry, dostať súpera pod tlak a streliť otvárací gól. Zámer nám vyšiel už v šiestej minúte, keď po prihrávke Holocsyho rutinérsky zakončil Kodhaj. Ďalší gól sme pridali po peknej individuálnej akcii Mateáša, ktorý sa pekne uvoľnil a ešte krajšie zakončil. V druhom polčase sme kontrolovali priebeh hry a v závere sme pridali tretí gól Rúsekom. V 53. minúte sme zahodili ešte penaltu Holocsym. Hráčov musím pochváliť za tímový výkon. Pozitívum zápasu je, že sme opäť neinkasovali gól už v piatom zápase po sebe, čo je dobrá vizitka defenzívy celého tímu.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

20. kolo

ŠK Slovan – Tatran Prešov 0:2 (0:2)

Zostava Slovana: Gramblička – Féder, Víg, Čekovský (41. Berko), Palider (52. Dopirák), Barnáš, Rajčan, Pomšahár (68. Danchuk), Lukáček, Novák, Toplanský

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „Do zápasu proti Prešovu sme vstúpili veľmi vlažne, prístup našich hráčov nebol v poriadku a vyústilo to do dvoch inkasovaných gólov v prvom polčase po našich hrubých individuálnych chybách. Druhý polčas sme síce zvýšili aktivitu, náš tlak však bol platonický, bez väčších gólových príležitostí. V útočnej zóne nám chýbala kvalita pri riešení herných situácii a dôraz. Tento zápas môže byť pre nás dobrou školou. Je potrebné aby boli naši hráči na seba náročnejší, pokiaľ chcú dlhodobo napredovať.“

Slovan U12 – prípravný zápas

ŠK Slovan - FC Flyeralarm Admira 7:1 (2:1,6:1) - Danihel 3, Mislovič, Boledovič, Gmuca, Pračko

Zostava Slovana: Tóth - Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Majer, Mislovič, Pračko, Radzo, Rehuš, Samel, Slovinec, Valch

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: ,,Aj keď tak výsledok nevyzerá, išlo o kvalitný zápas. Hralo sa vo vysokej intenzite, súper nás vysoko presoval, museli sme riešiť jednotlivé herné situácie v zakladaní aj vo vedení útoku pod tlakom. V úvode zápasu sa súper dostal vďaka tomu aj do vedenia. Istý čas nám trvalo, kým sme sa dokázali adaptovať, prihrávať a vyberať si miesto v takej kvalite, v akej to bolo proti tomuto súperovi potrebné. Zápas sme zlomili v rozmedzí 46. - 57. minúty, keď sme sa dokázali štyrikrát gólovo presadiť. Sme radi za zápas s týmto kvalitným súperom, ktorý nás dokázal preveriť, zároveň nás teší, ako sme v zápase reagovať na vysoký presing, priamočiarosť a zdravú agresivitu súpera.''

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.