Úvod Správy Niké liga Pre našich fanúšikov

Pre našich fanúšikov

Matúš Vojtko svojím prvým ligovým gólom za Slovan rozhodol derby.

Preskočil reklamný banner a šiel sa radovať k našim fanúšikom. Matúš Vojtko sa stal možno nečakaným hrdinom derby, za svoj prístup k povinnostiam a tvrdú prácu však rozhodne zaslúženým. Prvým ligovým gólom v belasom rozhodol o našom víťazstve.

„Cez prestávku sme si povedali, že chceme a musíme zmeniť priebeh zápasu. Aj pre našich fanúšikov, pretože za nami všade cestujú, a chceli sme sa im odvďačiť výkonom i výsledkovým obratom derby. Vyšlo to, sme veľmi šťastní,“ povedal Matúš Vojtko v pozápasovej mix-zóne.

Akoby sme tento gól aj trochu privolali. Ak ste si pred derby prečítali rozhovor na klubovom webe, tak sám Matúš sa vyjadril, že sa v tejto sezóne dostáva do množstva šancí, no nie a nie to padnúť do siete. Prezentoval osobný mini-cieľ otvoriť si do konca sezóny strelecký účet. A podarilo sa mu to hneď v nasledujúcom zápase.

Na zadnej žrdi dobre dosledoval situáciu po práci Davida Strelca, bol pri lopte skôr než obranca Trnavy Šulek, a nekompromisne ju pravačkou uložil k vzdialenejšej žrdi. „Šiel som tam naslepo, predpokladal som, že lopta sa dostane do tohto priestoru. Zažmúril som oči a snažil som sa trafiť bránu. Že som loptu uložil pekne k žrdi, je už len bonus,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah. „Ak by ste mi ráno povedali, že rozhodnem derby gólom pravačkou, asi by som to bral ako nejaký fór,“ zasmial sa Matúš.

Podľa pozápasovej emócie hráčov so sektorom slovanistov, v ktorom bolo viac než 600 fanúšikov a fanúšičiek, by ste ani nepovedali, že o titule je už rozhodnuté. Triumf v derby predsa vždy chutí výborne, bez ohľadu na fázu sezóny. „Derby je samo o sebe motivácia, čo bolo cítiť aj v kabíne. Navyše, teraz sme si vzali späť tri body, ktoré sme doma s Trnavou stratili po nešťastnej prehre. Druhý polčas bol z našej strany naozaj dobrý. Boli sme včas v súbojoch, získali sme pokoj s loptou na kopačkách, a ukázali sme našu kvalitu.“

Matúš Vojtko rozhodne patrí medzi pozitíva našej jarnej časti. V nadstavbe si našiel svoje miesto v zostave a jeho výkony majú vzostupnú tendenciu. Gól bol príjemnou odmenou za prístup a prácu na tréningoch i mimo nich. „Teším sa, no rozhodne sa teraz nejdem zošalieť. Aj predtým som mal veľa šancí, aby som skóroval, napokon to prišlo teraz, z čoho sa veľmi teším. Budem však na sebe ďalej makať,“ uzavrel 23-ročný obranca.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Náš obranca odohral plných 90 minút.
Pozrite sa, čo všetko vám prináša permanentka na novú sezónu.
Návrat k víkendovému Memoriálu Petra Dubovského.

Neprehliadnite

Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.