Úvod Správy Niké liga Za druhý polčas sme boli o gól lepší

Za druhý polčas sme boli o gól lepší

Názory trénerov po zápase 6. kola nadstavby Niké ligy FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Myslím si, že aj z pohľadu diváka to bol dobrý zápas s dostatočným množstvom šancí, aj keď nie úplne veľkých, pretože Trnava výborne bráni ako vždy. My sme si za prvý polčas nezaslúžili prakticky nič, aj keď sme tam mali niekoľko polo-momentov. Po dlhšom čase som cez prestávku musel zvýšiť hlas, čakal som viac od hráčov, ktorým som chcel dať šancu, no aj od celého tímu. Aj sami hráči si niečo povedali, boli sme k sebe otvorení a kritickí, a tak to má byť. Po prestávke sme hrali výborne, agresívnejšie, začali sme viac behať a mali sme viac šancí. Víťazstvo si veľmi vážim, pretože v Trnave sa nevyhráva ľahko, zvlášť, keď domáci idú do vedenia. Stretli sme dve najlepšie mužstvá, dva kluby s najlepšími fanúšikmi a zázemím. Bol to dobrý futbal, my by sme chceli takýmto spôsobom dohrať ligu. Nie je ľahké sa stále motivovať, no keď si hráči plnia svoje povinnosti a behajú, sme najlepší tím v lige, čo sme potvrdili aj dnes. Trnavu čaká finále pohára s Ružomberkom, nech vyhrá lepší, a tomu zagratulujem. Odchádzame spokojní po ťažkom zápase. Dovolím si povedať, že za druhý polčas sme boli o ten gól lepší.

V 30. minúte sme zmenili systém, keď som Marka Toliča posunul na druhú šestku, resp. osmičku, a Filipa Lichého dozadu. Mali sme predtým slabý pohyb v strede, Trnava nás prehrávala v súbojoch a ťažila z toho. Neskôr sme striedali obrancov, menili sme systémové veci, keď šli Cesar Blackman a Matúš Vojtko na kraj, a Kevin Wimmer do stredu, v závere hral Lukáš Pauschel stredného záložníka. Striedali sme do defenzívy a paradox je, že sme tým vyhrali zápas. Matúš Vojtko svojou aktivitou zatváral priestor a dal víťazný gól, opäť ukázal obrovské chcenie, a veľmi sa z neho teším.

Juraj Kucka má vyhodené rameno, čo je veľmi bolestivé, šiel do nemocnice, je to dosť vážne. Verím, že sa mu to nahodí naspäť čo najrýchlejšie.

Každý v našom mužstve chce hrať, no nastúpiť môžu len jedenásti. Dal som dlhšie voľno Jabovi Kankavovi, ktorý bol trošku mentálne unavený, preto dostal dvojtýždňové voľno, no už mi chýba ako človek i ako futbalista. Milan Borjan dostane voľno, šancu budú mať Martin Trnovský s Adamom Hrdinom. Aj Guram Kašia si oddýchne, priestor dostanú Kenan Bajrič s Kevinom Wimmerom či Spyridon Risvanis. Nemáme až zase taký široký káder, je v ňom v podstate 18 hráčov. Dobré je, že dnes sú všetci z tejto osemnástky zdraví, aj Vlado (Vladimír Weiss ml.) sa vrátil a verím, že ešte postupne odohrá zápasy do konca sezóny, a budeme sa po nej všetci spolu tešiť.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Obrovská škoda prehrať takýto zápas. Nestáva sa často, že keď vediete v derby, tak to súper otočí, a už vôbec nie doma. Odohrali sme dobrý prvý polčas. Hrali sme s ľahkosťou, dobre sme kombinovali, šli sme do vedenia. Slovan mal nejaké kontry, no dianie sme mali relatívne pod kontrolou. A práve to, že sme mali v prvom dejstve zápas vo svojich rukách, sa ukázalo ako najväčší problém v druhom polčase. Absolútne sme nezvládli jeho prvý moment, keď sme Slovanu doslova prihrali na gól po zlom odkope. Potom sa to už viezlo, hráčov to rozhodilo, nemali sme dobrú organizáciu. Slovan zmenil rozostavenie na 3-4-3, proti ktorému hral s nami veľakrát, no počas 20 minút sme mali zlú organizáciu, nevedeli sme si to na ihrisku uložiť a nezvládli sme to v hlavách. Asi sme si mysleli, že Slovan bude taký ako v prvom polčase, no bol úplne iný, prevalcoval nás a mal veľa kontier či polo-šancí. Viac vyhrával súboje a viac behal, a to bol kľúč k jeho víťazstvu. Keď sa to utriaslo, bolo 1:1, čo by bol za daného stavu pre nás dobrý výsledok. Ešte sme však raz inkasovali. V druhom polčase nám veľmi zle zahrala obrana, hráčov som nespoznával, také chyby už dlho nerobili, čo bolo nielen kvalitou Slovana. Veľká škoda, že sme takýto zápas nezvládli.“

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.