Úvod Správy Niké liga V derby víťazný obrat!

V derby víťazný obrat!

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

ŠK Slovan v 172. derby zvíťazil na pôde Spartaka Trnava 2:1. Belasí otočili nepriaznivý priebeh dvomi gólmi v druhom polčase v podaní Tigrana Barseghjana a Matúša Vojtka. Najbližšie sa predstavíme v nedeľu 28. apríla o 17:30 v Dunajskej Strede.

Belasí začali v rozostavení 4-2-3-1 so štyrmi odchovancami v základnej zostave, kapitánsku pásku mal Juraj Kucka.

Úvodná fáza patrila nášmu mužstvu, ktoré bolo častejšie na lopte s väčšou iniciatívou smerom dopredu. Prvý strelecký pokus sme vyslali v 9. min, Kucka mieril spoza šestnástky nad. O štyri minúty po rýchlej akcii zakončil Barseghjan, no Takáč bol pripravený. Vzápätí nečakane udrelo na opačnej strane. Mikovičov center si Ďuriš našiel v šestnástke a hlavičkou umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. Gól dodal Trnave energiu, belasí sa naopak museli rýchlo otriasť. V 24. min nášmu tímu vyšla pekná akcia, Barseghjan dával krížne Marcellimu, ktorý ´obaľovačkou´ tesne minul bránu. Belasí ešte do prestávky prešli na systém s tromi stopérmi, keď sa Lichý zasunul ku Kašiovi a Bajričovi. Až do konca polčasu sa dianie odvíjalo najmä medzi šestnástkami. V závere ešte Bukata z priameho kopu pohladil brvno Borjanovej bránky.

Po prestávke sa obraz hry výrazne zmenil. A to v náš prospech. Belasí boli o poznanie aktívnejší a už v 47. min vyrovnali. Zmrhal z ľavej strany centroval pred bránu, Barseghjanov prvý pokus z prvej ešte Takáč vyrazil, na Tigranovu dorážku však už nemal nárok – 1:1. O tri minúty sme mohli dokonať obrat. Pauschek zostal zabudnutý za obranou a namieril si to priamo na Takáča, ten však v súboji zoči-voči zasiahol svojou pravou rukou a vyrazil na roh. Následne to skúsil Strelec, ktorý tesne minul. Po hodine hry zase Kucka poslal odrazenú loptu nad brvno. Spartak kontroval, Ďuriš hlavičkoval do hornej siete. Nasledovali striedania na oboch stranách, a ako sa blížil koniec zápasu, šance ubúdali. V 81. min musel nútene striedať Juraj Kucka, ktorý odišiel z ihriska s bolestivou grimasou, nahradil ho Kevin Wimmer. Belasí v 83. min po druhýkrát udreli. Striedajúci Vojtko sa po snahe Strelca dostal k lopte na ľavej strane a krížnou strelou ju umiestnil do siete - 1:2! Následne sme ešte ustáli tutovku Azanga zblízka i záverečnú snahu Spartaka. Derby teda patrilo po tretíkrát v sezóne nám.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:0)

Góly: 14. M. Ďuriš – 47. Barseghjan, 83. Vojtko

Žlté karty: 52. Zeljkovič, 90. M. Ďuriš - 25. Zmrhal, 43. Bajrič, 87. Weiss

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Zemko

Návšteva: 8037 divákov

Spartak: Takáč – Šulek (85. Poznar), Koštrna, Kóša, Bolaji – Bukata (77. Štefánik), Zeljkovič, Mikovič (77. Ujlaky) – Azango, M. Ďuriš, Ofori (77. Bainovič)

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Zmrhal (74. Vojtko) – Lichý (65. Blackman), Kucka (81. Wimmer) – Barseghjan, Tolič (65. Savvidis), Marcelli (74. Weiss) – Strelec

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.