Úvod Správy Juniori Juniorka tesne prehrala v Žiari nad Hronom

Juniorka tesne prehrala v Žiari nad Hronom

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:1.

Juniorka Slovana Bratislava v 25. kole MONACObet ligy prehrala v Žiari nad Hronom s miestnym FK Pohronie tesne 1:2. Belasí tak nedokázali nadviazať na plný bodový zisk so žilinskou rezervou.

Pohronie šlo už po štvrťhodine do vedenia, keď Mazan zakončil samostatný únik strelou pod brvno. Ešte do prestávky mali šance oba tímy, belasých viackrát podržal brankár Martin Trnovský. Naši mladíci sa dočkali odmeny za svoju snahu v 55. minúte, keď vyrovnali skóre. Po aktivite Martina Mišoviča odvrátil brankár loptu pred Rudolfa Božíka, ktorý mu ju parádnou strelou vrátil do siete – 1:1. Škoda, že tento stav vydržal len desať minút. Domáci útočník Horvát totiž po kolmej prihrávke zakončil zblízka k žrdi – 2:1. Zakrátko šiel predčasne do kabín kapitán belasých Samuel Habodasz, a v početnom oslabení už bolo veľmi ťažké niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom. Naši mladíci si teda pripísali tesnú prehru.

Belasá juniorka je v tabuľke súťaže na 13. mieste so ziskom 29 bodov. Najbližšie sa belasí predstavia doma, a to už v stredu 24. apríla o 15:00, keď na Pasienkoch vyzve OFK Malženice.

„V prvom polčase sme neboli dostatočne agresívni, nechávali sme súperovi veľa priestoru. Pohronie využilo našu chybu pri rozohrávku na úvodný gól. Mali sme niektoré dobré prechodové fázy, ktoré sme žiaľ nedotiahli do konca. Po prestávke sme boli oveľa agresívnejší, nerobili sme toľko chýb, a podarilo sa nám vyrovnať. Žiaľ, opäť sme domácim darovali gól po našej chybe, a o niekoľko minút sme prišli o vylúčeného Habodasza. Aj napriek tomu sme sa snažili o vyrovnanie. Mrzí ma, že sme nedokázali zopakovať dobrý výkon zo zápasu so Žilinou,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:1 (1:0)

Góly: 15. Mazan, 65. Horvát – 55. Božík

Žlté karty: 45. Tatar, 72. Barbora (obaja Pohronie)

Červená karta: 68. Habodasz (Slovan)

Rozhodovali: Fúsek – Lenický, Poruban

Návšteva: 247 divákov

Pohronie: Jurička – Jatta, Tatar (82. Kupčík), Straňák, Jokel, Mazan, Lupták (20. Barbora), Bonsu (29. Kambi), Horvát, Lovyniuk, Pekár (82. Kujabi)

Slovan: Trnovský – Kramár (71. Ferleťák), Marušin, Habodasz, Tóth – Marko (79. Szalma), Koseček (88. Bezghuba) – Kušnír (71. Spáčil), Božík, Mišovič – Isaac (79. Maroš)