Úvod Správy Niké liga Sedem zaujímavostí z majstrovského zápasu

Sedem zaujímavostí z majstrovského zápasu

Čo ešte priniesol titulový zápas s DAC?

V sobotu sa na Tehelnom poli výnimočne oslavovalo aj po remíze. Belasým totiž aj bod za remízu 0:0 s Dunajskou Stredou stačil na definitívne spečatenie šiesteho majstrovského titulu v rade a jubilejného tridsiateho v histórii klubu. Čo ešte okrem výsledku a titulu prinieslo sobotňajšie popoludnie na Tehelnom poli?

1. Dátumovo najskoršie potvrdenie

V rámci súčasnej úspešnej éry sme zisk titulu spečatili z pohľadu dátumu vôbec najskoršie. Doteraz sme ligu najrýchlejšie ´zavreli´ v sezóne 2018/19, keď sme v Žiline v nedeľu 14. apríla 2018 zvíťazili 3:0. Vtedy to bolo už v štvrtom kole nadstavby, teraz sa hralo piate. Avšak dátumovo v rámci daného roka to bolo predsa len o deň skôr než v roku 2018 v Žiline.

2. Prvýkrát doma

Premiérovo v rámci súčasnej éry sme majstrovskú pečiatku dosiahli doma na Tehelnom poli. V klube sme na tento scenár boli pripravení a boli sme vopred rozhodnutí, že fanúšikom určite nebudeme po záverečnom hvizde oslavovať priamo na ihrisku. A tak sa aj stalo – akonáhle rozhodca ukončil zápas, nabehli na ihrisko stovky slovanistov a slovanistiek. Hráči sa následne cez press-centrum presunuli nad tunel, z ktorého vychádzajú na ihrisko, a so šampanským sa radovali s fanúšikmi z titulu, ktorý nikdy nezovšednie... 

3. Po desiatich rokoch

V Bratislave sme titul spečatili po desiatich rokoch. Predtým sa nám to naposledy podarilo v 30. kole sezóny 2013/14, keď sme 10. mája 2014 na Pasienkoch zdolali FC ViOn 2:0 po góloch Marka Milinkoviča a Filipa Hlohovského. Symbolicky, po bezmála desiatich rokoch od tohto momentu práve ViOn definitívne vypadáva z najvyššej súťaže. Zápas vtedy na Pasienkoch sledovalo 1255 divákov. Pripomeňme si aj dobovú zostavu Slovana: Polaček – Bagayoko, Niňaj, Gorosito, Josimov – Milinkovič, Bagi (Hudák), Grendel, Mészáros (Matejka) – Peltier (Gašparovič), Hlohovský. Trénerom bol Jozef Valovič, a Dušan Galis jeho poradcom s rozšírenými kompetenciami.

4. Pauschekov siedmy, pre viacerých prvý

Ako sme vám priniesli v nedeľňajšom návrate, Lukáš Pauschek získal svoj rekordný siedmy titul, a všetky dosiahol v belasom drese. Pre viacerých hráčov to bol naopak premiérový titul v belasom i v kariére vôbec. Vo svojej prvej sezóne v mužskom futbale sa z titulu teší Nino Marcelli. Premiérovú majstrovskú radosť v kariére zažívajú Kyriakos Savvidis, Cesar Blackman Kevin Wimmer, ktorý má síce skvelý životopis vrátane pôsobenia v Tottenhame, titul mu však zatiaľ chýbal. 

5. Len Čavrič pri všetkých tituloch

Pozrime sa ešte na aktuálnu úspešnú éru, ktorú sme naštartovali prvým titulom v sezóne 2018/19. Jediný hráč, ktorý bol súčasťou mužstva počas každej z nasledujúcich sezón a prispel k všetkým šiestim majstrovským titulom, je Aleksandar Čavrič. Čaki síce od zimy nosí dres japonskej Kašimy Antlers, na jeseň sa však svojimi gólmi, prihrávkami i prácou pre tím významne podieľal na tom, čo sme v sobotu spečatili. Preto tento titul patrí plnohodnotne aj jemu. Veď na jeseň dal v Niké lige 9 gólov a na ďalšie 4 prihral, k tomu pripočítajme presné zásahy v Európskej konferenčnej lige.

6. Rešpekt medzi trénermi

Titul sme spečatili v zápase s DAC, naším tradičným rivalom. Ak by ste však čakali zo strany súpera nejaké negatívne emócie či nepríjemné pohľady, mýlili by ste sa. Hráči DAC v tuneli zagratulovali belasým k dosiahnutému úspechu, a v podobnom duchu pokračovali aj tréneri na tlačovej konferencii. Tá sa vzhľadom na naše oslavy začala o niečo neskôr. Tréner hostí Xisco Muňoz hneď po stretnutí i na tlačovej konferencii zablahoželal kolegovi Vladimírovi Weissovi st. k zisku titulu. Zaujímavosťou bolo, že po titulovom zápase smerovali všetky otázky na tlačovej konferencii len na trénera belasých. Jednoducho, Slovan bol ako majster v sobotu jasne v strede pozornosti...

7. Sezóna sa ešte nekončí

Titul síce už máme, avšak do konca sezóny zostáva päť záverečných zápasov v Niké lige. Na dvoch zostávajúcich domácich dueloch so Žilinou a Ružomberkom sme pre vás pripravili pestrý sprievodný program vo fanzóne. Okrem toho sa belasí ešte predstavia v Trnave, Dunajskej Strede a Podbrezovej. Hlavný tréner Vladimír Weiss st. hneď v sobotu avizoval, že dá viac priestoru aj hráčom s nižšou minutážou, aby mu ukázali, že chcú v Slovane zostať aj v budúcej sezóne. Motivácia teda belasým rozhodne chýbať nebude.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Náš obranca odohral plných 90 minút.
Pozrite sa, čo všetko vám prináša permanentka na novú sezónu.
Návrat k víkendovému Memoriálu Petra Dubovského.

Neprehliadnite

Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.