Úvod Správy Niké liga Chceme to doma uzavrieť

Chceme to doma uzavrieť

Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.

Dva veľké úspechy v rozmedzí necelých troch týždňov? Guram Kašia má po tom, ako s Gruzínskom ako kapitán postúpil na majstrovstvá Európy, na dosah ďalší titul v belasom drese. Belasí môžu spečatiť zisk majstrovskej trofeje v sobotu s Dunajskou Stredou (výkop o 15:30 na Tehelnom poli).

„Asi nikdy som na konci sezóny počas celej mojej kariéry necítil takú motiváciu ako práve teraz. Každé ráno sa budím plný chuti a energie ísť na štadión, makať, trénovať, a venovať celú energiu i pozornosť len na futbal,“ hovorí Guram Kašia.

Aj Guram sa zodpovedne pripravuje na sobotu. Matematicky nám stačí na zisk titulu aj bod, nastavenie belasých je však iné. Víťazné.

„Celý týždeň sa pripravujeme s plnou vážnosťou. Atmosféra na tréningoch zodpovedá tomu, že nás čaká dôležitý zápas. Aj realizačný tím na čele s hlavným trénerom nám zdôrazňuje cieľ vyhrať. Duel s Dunajskou Stredou je sám o sebe špeciálny, pre mňa je to jeden z TOP4 súperov na Slovensku. Chceme to doma uzavrieť a tešiť sa z titulu s našimi fanúšikmi. Pôjdeme do toho naplno,“ pokračoval 36-ročný rodák z Tbilisi.

V priebehu štvrtka sme sa z pohľadu aktuálnej návštevy na zápas s DAC dostali k hranici 8 000 vstupeniek. Guram Kašia sa teší na belasých fanúšikov. Spoločne s nimi si užil ďakovačku po predošlom domácom stretnutí s Podbrezovou, keď slovanisti a slovanistky vytlieskali oboch našich Gruzíncov aj za postup na majstrovstvá Európy.

„Cítili sme podporu zo strany fanúšikov Slovana, a to nielen vďaka majstrovstvám Európy, veď najmä Jabovo meno ľudia už dlhodobo skandujú na zápasoch. Obaja si to veľmi vážime. Futbal robíme preto, aby niekto ocenil našu snahu, a vždy je krásne, ak tak ľudia urobia. Sme im za to vďační. Je s tým spojený aj pocit zodpovednosti, ak ťa majú ľudia radi, nemôžeš ich sklamať, no myslím si, že to zvládame dobre,“ pokračoval charizmatický Gruzínec.

Pred Guramom Kašiom je teda zaujímavý záver sezóny, na konci ktorej budú majstrovstvá Európy. Gruzínci sa v skupine stretnú s Portugalskom, Tureckom a Českom.

„Postup na majstrovstvá Európy je obrovská vec pre moju krajinu i pre mňa. Šestnásť rokov som makal pre tento moment, v reprezentácii som odohral 112 zápasov, aby sa to celé teraz vrátilo späť. Chcem byť čo najviac fit a pripravený, rozhodne do Nemecka nepôjdeme len ako turisti. V Slovane túžim odohrať do konca sezóny každý zápas, aby som bol v čo najlepšej forme,“ pokračoval náš stredný obranca, ktorý si po postupe Gruzínska užil vo vlasti patričné oslavy. Pred sobotou teda spoluhráčom adresoval jasný odkaz. „Ak by sme to v sobotu zvládli, určite si užijem prítomný moment a poteším sa, no hneď som chalanom povedal, že u mňa po zápase oslava nehrozí. Dosť som si ich užil doma,“ uzatvára Guram s úsmevom na tvári.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.