Úvod Správy Mládež Cenný bod staršieho dorastu, belasá U16 na víťaznej vlne

Cenný bod staršieho dorastu, belasá U16 na víťaznej vlne

Počas víkendu boli v akcii naše dorastenecké i žiacke výbery. Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan.

Starší dorastenci odohrali v Trenčíne dôležitý zápas druhého s prvým. Belasí krátko po prestávke inkasovali, v 72. minúte však Maxime Denko strelil vyrovnávajúci gól na 1:1. Tento stav sa už nezmenil. Zverenci Michala Suchomela získali na pôde lídra cenný bod, na Trenčín, ktorý má zápas k dobru, strácajú dva body.

Mladší dorastenci pre zmenu privítali Trenčín v domácom prostredí. Náš výber do 17 rokov (U17) remizoval s AS v zaujímavom stretnutí 0:0, keď oba tímy nevyužili niekoľko dobrých príležitostí, a belasých podržal brankár Dávid Balog. Zverenci Mariána Bochnoviča zostávajú v tabuľke druhí.

Belasá U16 v priamom súboji o tretie miesto potvrdila dobrú jarnú formu a zaznamenala šiesty triumf v rade. Zverenci Michala Demetera zdolali Trenčanov rozdielom triedy 3:0, keď postupne skórovali Maroš Novák, Philip Halla a Branislav Treplan. Belasí si upevnili tretie miesto práve pred Trenčínom, pričom na dvojicu Spartak – DAC strácajú len päť bodov.

Starší žiaci sa taktiež stretli s Trenčínom. Belasej U15 domáci duel s AS výsledkovo nevyšiel, keď prehrala 1:3, stále však vedie tabuľku nadstavbovej časti o titul. Naša U14 doma s Trenčínom uspela, keď vyhrala 3:0, a s Trnavou je bok po boku na čele súťaže.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

18. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 1:1 (0:0) – Denko (gól Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – Spišiak, Bezghuba, Marušin, R. Slovák (70. Nemeškürti), Denko, Marko, J. Šalkovič (90. Held), Balko, Maroš, S. N. Murár

Michal Suchomel, hlavný tréner U19: „V kvalitnom zápase v dobrom tempe sme remizovali 1:1. Chlapcom patrí pochvala za morálno-vôľové vlastnosti a nastavenie na zápas.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

18. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 0:0

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Libák (59. Kireth), Švec, Holocsy, Kodhaj (46. L. Šalkovič), Kotúček (64. Gendiar), Veľký, Canolli, Rúsek (86. Lembak)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V domácom zápase s Trenčínom mal súper v prvom polčase o niečo viac z hry. Napriek tomu sme sa my mohli ujať vedenia, keď Švec nevyužil čistú šancu. Súpera sme do vážnejšej príležitosti nepustili. V druhom polčase sa naša útočná snaha zlepšila, boli sme nebezpečnejší, vytvorili sme si tlak. Prišli aj príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Súper hrozil z kontier. Po jednej nás mohol potrestať, keď sa ocitol v čistej šanci, no brankár Balog nás podržal. Myslím si, že za celý priebeh zápasu je remíza zaslúžená. Tentokrát sme zlyhali v útočnej fáze v zakončení. Chýbala nám kvalita a viacero hráčov nepodalo svoj optimálny výkon. Vyzdvihol by som hru stopérov na čele s brankárom Balogom.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

18. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 3:0 (1:0) – Novák, Halla, Treplan

Zostava Slovana: Petrič – Féder (66. Danchuk), Šimlovič, Víg (54. Čekovský), Palider, Botka, Rajčan, Pomšahár (41. Kianička), Lukáček, Novák, Halla (60. Treplan)

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „Do domáceho zápasu proti Trenčínu sme mali dobrý vstup, boli sme aktívni s dobrým pohybom a v 14. minúte za to prišla odmena v podobe nášho vedúceho gólu. Aj po ňom sme v útočnej fáze hry ukázali viacero pekných kombinácií a do konca zápasu sme sa dokázali strelecky presadiť ešte dvakrát. V defenzíve sme urobili pár chýb, vďaka čomu si svoje šance vytvoril aj súper, našťastie, nebol efektívny. Celkovo to bol obojstranne dobrý mládežnícky zápas, v ktorom sme si víťazstvo za predvedenú hru určite zaslúžili.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

2. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – AS Trenčín 1:3 (0:2) - Šimek

Zostava Slovana: Huber – Berko, Opanasenko, Zavora, Dopirák, T. Marcelli (41. Masarik), Šimek, Oláh (63. Mich. Hacker), Listmajer (53. Tomáško), Lisický (76. Ricotti), Vician

Patrik Lipnický, hlavný tréner U15: „V herne vyrovnanom zápase sme proti kvalitnému súperovi urobili zásadne chyby v defenzívnych činnostiach a v podstate sami si prehrali zápas. Pri dvoch inkasovaných góloch, po rohových kopoch súpera, nám chýbal väčší dôraz v našom pokutovom území a nechali sme hostí veľmi ľahko skórovať. V ofenzíve nám prvý polčas chýbala kvalita a ponuková činnosť. V druhom polčase sme sa zlepšovali, vypracovali dosť nebezpečných útokov, dvakrát nastrelili konštrukciu brány, ale aspoň vyrovnať sa nám nepodarilo."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – AS Trenčín 3:0 (1:0) – Šmida, Lembakoali, Sobolovský

Zostava Slovana: Bôžik – Bálint (56. Tittel), Petro (36. Horka), Grožaj, Lukáč, Lányi (36. Barczi), Čarský, Ščibrány, Halanda (41. Sobolovský), Lembakoali, Šmida (56. Humolli)

Michal Polčic, hlavný tréner U14: „Od začiatku bola na našich hráčov vidieť túžba po vitazstve, za ktorým išli počas celého zápasu. Aj napriek chybam, po ktorých sme mohli inkasovať sme podali dobry tímový vykon, ku ktorému sa pridali aj kvalitne individuálne výkony. Víťazstvo proti náročnému súperovi si preto o to viac ceníme."

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – KFC Komárno 6:1 (2:1) - Záleský 3, Hromada, Ryška, Zicho

Zostava Slovana: Maček – Zicho, Ožvold, Hort, Bečka, Čermák, Rákai, Marek, Gregor, Záleský, Ryška, Hurban, Stašiniak, Hromada, Murgaš, Glab

Tomáš Fedák, hlavný tréner U13: „Zápas proti Komárnu sme začali, ako už býva zvykom, gólom v našej sieti v začiatočných minútach, kde si hráči medzi sebou nedokázali vykomunikovať jednoduchú situáciu spojenú s nedôraznou prihrávkou smerom k nášmu brankárovi. Do polčasu sa nám však podarilo bleskovo streliť 2 góly a zápas otočiť. V 2. polčase sme prebrali iniciatívu, hráči sa sčasti ukľudnili, a podarilo sa nám pridať ďalšie 4 góly. Kvalita bola v tomto zápase jednoznačne na našej strane, no komplikácie v zápase sme si spôsobovali často my sami, a to najviac nulovou komunikáciou. Mrzia ma ďalšie 3 - 4 situácie, ktoré mali skončiť gólom, no zlým výberom riešenia sme sa o tieto góly pripravili."

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.