Úvod Správy Niké liga Sedem zaujímavostí z posledného zápasu

Sedem zaujímavostí z posledného zápasu

Čo ešte priniesol posledný zápas v Žiline?

Belasí v piatok urobili ďalší významný krok v ceste za šiestym titulom v rade, od ktorého náš delí jeden bod. Zápas v Žiline priniesol viacero nielen štatistických zaujímavostí, ktorým sa venujeme v krátkom pondelkovom návrate.

1. Viac než rok bez inkasovaného gólu

V prebiehajúcej sezóne sme so Žilinou odohrali štyri súťažné zápasy (tri v Niké lige, jeden v Slovnaft Cupe). Pre všetky platí, že sme vždy zvíťazili (2:0, 4:0, 1:0 a teraz 3:0), a zároveň sme ani raz neinkasovali. Poslednýkrát sme teda od Žilinčanov dostali gól ešte 23. apríla 2023 pri našom vonkajšom víťazstve 4:2. Šnúra nepriestrelnosti našich brankárov s týmto súperom trvá už 399 minút. A keďže sa so Žilinou najbližšie stretneme až začiatkom mája, bude táto séria trvať určite viac než rok...

2. Držanie lopty nie je všetko

Poznáte, čo sa hovorí o držaní lopty v prenesení na bežné situácie, s akými sa môžeme v živote stretnúť...Tak ani v samotnom futbale tento údaj naozaj niekedy nemá vôbec vplyv na to, ako to nakoniec dopadne. Podľa oficiálnych štatistík Niké ligy totiž Žilina v držaní lopty dominovala v pomere 67 % oproti 33 % v podaní belasých. Ak sa však pozrieme na strely, ktoré mierili medzi tri žrde, na tie belasí vyhrali 8:1, a predovšetkým, dali tri góly. Ako už neraz s týmto súperom, náš realizačný tím zvolil vhodnú taktiku a slovanisti využívali priestory za žilinskou obranou pri rýchlych kontrách. Typickou ukážkou bol náš prvý presný zásah po kolmici Nina Marcelliho na Tigrana Barseghjana.

3. Ovládneme individuálne štatistiky?

Belasí sa šplhajú nahor v individuálnych štatistikách. Tigran Barseghjan sa dostal na hranicu 10 gólov, a na banskobystrické duo Polievka – Rymarenko stráca jediný presný zásah. Nasledujú deväťgóloví strelci, medzi ktorými sú Nino Marcelli, David Strelec i Aleksandar Čavrič ešte z jesennej časti. Milan Borjan vychytal v Žiline piate jarné čisté konto, celkovo ich má 11, rovnako ako Trnavčan Dominik Takáč. Náš brankár je v Niké lige najlepší v štatistickom ukazovali priemerného počtu inkasovaných gólov na zápas. Milan inkasuje priemerne 0,8 gólu na jedno stretnutie.

4. Risvanisov debut v belasom

Prvýkrát v belasom nastúpil na zápas v Niké lige Spyridon Risvanis, ktorý prišiel do hlavného mesta v zime. Grécky stopér sa krátko po svojom príchode nešťastne zranil a ako ste mohli vidieť na našich sociálnych sieťach, musel určitý čas trénovať s ochrannou maskou na tvári. Spyros naskočil v Žiline do hry v samom závere v 89. minúte, a pripísal si prvé ligové minútky v našom drese. 

5. Kašia s kapitánskou páskou

Pri zdravotnej absencii kapitána Vladimíra Weissa ml. a osobnom voľne, ktoré dostal Juraj Kucka od hlavného trénera, viedol belasých s kapitánskou páskou Guram Kašia. Nebolo to preňho nič nové, v belasom už nastúpil s páskou viackrát, navyše, je kapitánom gruzínskeho národného tímu. Guram odohral v strede stopérskej trojice výborný duel a svojou mierou prispel k nášmu triumfu i čistému kontu.

6. Belasí tradične záujmom nielen od svojich

Našich hráčov prišli do Žiliny podporiť belasí priaznivci, ktorí ich po celý čas hnali zo sektora hostí, až sa štadiónom ozýval pokrik ´Na Slovensku majster´, svedčiaci o tom, čo môžeme dosiahnuť už najbližší víkend. Okrem tradičnej spoločnej ďakovačky sa belasí pristavili aj pri domácich sektoroch na západnej tribúne. Aj zo strany najmä mladých domácich fanúšikov bol totiž záujem o dresy či spoločné fotografie na pamiatku. Týkalo sa to nielen hráčov, ale napríklad aj hlavného trénera Weissa pri ceste na rozhovor do televízneho prenosu. Je sympatické vidieť, že aj priaznivci iných klubov dokážu oceniť belasé osobnosti, a tie im na zase ochotne vyjdú v ústrety napríklad pri prosbe o fotografiu na pamiatku.

7. Bod od titulu

Všetci belasí určite sledovali aj sobotňajšie vystúpenie Trnavy v Ružomberku. Ak by totiž Spartak naplno zabodoval, tak by sme sa o týždeň s Dunajskou Stredou nemohli ani v prípade víťazstva bezprostredne po zápase tešiť zo šiesteho titulu v rade. Museli by sme čakať na výsledok Spartaka z nedele podvečer v Podbrezovej. Po tom, ako Trnavčania inkasovali v nadstavenom čase, je jasné, že sme bod od titulu a všetko je len v našich rukách. Ak v sobotu s Dunajskou Stredou získame prinajmenšom bod, budeme majstri. Po prvýkrát v rámci aktuálnej éry by sme teda mohli majstrovskú definitívu dosiahnuť doma na Tehelnom poli.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.