Úvod Správy Niké liga Motivácia je jasná

Motivácia je jasná

Marko Tolič nielen o zajtrajšom zápase v Žiline.

Hral dôležitú rolu pri našom poslednom víťazstve, a už sa teší na piatkový zápas v Žiline. Marko Tolič bol v sobotu s Podbrezovou pri oboch našich presných zásahoch. V Žiline očakáva náročný zápas, no verí, že v ňom urobíme ďalší krok za titulom.

„Týždeň zatiaľ prebieha dobre. Na Veľkú noc sme strávili nejaký čas s rodinou, no od utorka sme späť v tréningu. Piatkové zápasy sú iné než tie víkendové, príprava je vždy kratšia a intenzívnejšia. Na tréningoch sa už venujeme veciam, ktoré sa týkajú duelu v Žiline. Každý zápas je totiž iný. Najmä v nadstavbovej časti, takýto hrací model zažívam po prvýkrát v kariére, a je zaujímavý. Na jar nemáme prakticky žiadne súboje s tímami zospodu tabuľky, stretávame sa len s tímami, ktoré hrajú o poháre, a dôležitý je každý bod. Máme jasný cieľ – získať čo najskôr majstrovský titul,“ povedal Marko Tolič.

Chorvátsky ofenzívny futbalista sa podieľal na oboch našich góloch v ostatnom zápase s Podbrezovou. Prvý padol po jeho štandardnej situácii, pred druhým poslal prihrávku Ninovi Marcellimu.

„Prihrávka bola podstatná, avšak Nino má na góle najväčší podiel, pretože ukázal niečo zo svojej mágie. Teším sa, že som pomohol mužstvu. Posledné zápasy som začínal v základnej zostave, z čoho mám radosť, pre hráča je najdôležitejšie byť na ihrisku. Chcem pomáhať tímu, udržať si rytmus a herne rásť, s každou minútou získavam viac sebavedomia,“ vyhlásil 27-ročný rodák zo Záhrebu.

Marko Tolič potvrdzuje, že sa mu v Bratislave páči a cíti sa tu veľmi dobre. „V Bratislave už som ako doma. Minulý rok sa nám narodila dcérka, ktorá teda väčšinu času zatiaľ strávila tu. Náš spôsob života je v Bratislave iný než v Záhrebe. Sme tu traja a máme náš životný štýl, spoločne s manželkou a dcérkou si užívame voľný čas. Samozrejme, chodíme aj do Záhrebu, odkiaľ pochádzam, pre malú je dobré vidieť ďalších členov rodiny. Avšak teraz sme v Bratislave fakt ako doma.“

Belasých čaká v rozmedzí necelých dvoch mesiacov už tretí súboj so Žilinou. Predošlé dva sme zvládli na nulu – 4:0 v prvom jarnom kole Niké ligy a 1:0 v osemfinále pohára. Pod Dubňom budeme hrať na umelej tráve proti mladému žilinskému tímu, ktorý sa typicky prezentuje v rozostavení s tromi strednými obrancami.

„Väčšina tímov v hornej šestke hrá v trojke či päťke vzadu, záleží, ako sa na to pozriete. Rozdielom bude umelá tráva, na ktorej sme však na jar hrali dvakrát, a oba zápasy sme zvládli. Treba sa tomu len prispôsobiť. Žilinčania sú mladí, určite budú veľa behať, a budú proti nám motivovaní. Nebude to tam ľahké, avšak ak sa dobre pripravíme a budeme sa držať nášho plánu, môžeme uspieť. Už sme sa so Žilinou stretli trikrát, vieme, čo od zápasu očakávať. Pôjdeme za tromi bodmi,“ hovorí Marko Tolič.

Motivácia belasých je úplne jasná. V prípade plného bodového zisku by sme mohli mať šancu spečatiť hlavný sezónny cieľ už doma s Dunajskou Stredou. „Samozrejme, aj toto je motivácia a o dôvod viac, aby sme v Žiline šli na sto percent a zvládli to. Zostávame koncentrovaní a odhodlaní získať titul čo najskôr,“ uzavrel chorvátsky futbalista.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.