Úvod Správy Niké liga Zatiaľ najdôležitejší gól v kariére

Zatiaľ najdôležitejší gól v kariére

Nino Marcelli rozhodol o našom víťazstve nad Podbrezovou.

Stále len 18-ročný mladík bol hrdinom sobotňajšieho podvečera na Tehelnom poli. Nino Marcelli v nadstavenom čase predviedol krásnu akciu zakončenú gólovou strelou k ľavej žrdi. Po jeho presnom zásahu už bolo prakticky jasné, že tri body zostanú doma.

A tak sa aj stalo. Belasí navýšili minimálne do nedele náskok na čele Niké ligy na 18 bodov. Sme opäť o krok bližšie k splneniu hlavného sezónneho cieľa.

Čo je možno ešte dôležitejšie, je emócia, s ktorou mohli slovanisti a slovanistky odchádzať zo štadióna. Víťazstvá dosiahnuté v posledných sekundách totiž bývajú najkrajšie. Toto navyše prišlo po dvoch domácich prehrách, a určite napravilo chuť ako hráčom, tak aj fanúšikom.

„Veľká radosť. Chceli sme tri body, aby sme mali na čele čo najvyšší náskok. Rozhodli sme až na konci, o to sa možno ešte viac tešíme,“ povedal Nino Marcelli.

Náš odchovanec šiel na ihrisko v 64. minúte s jasnou úlohou od hlavného trénera. „Tréner mi povedal, nech to rozhodnem gólom či prihrávkou. Dlho som si počkal na takúto loptu, našťastie, prišla v poslednej minúte, a skóroval som,“ hovoril šťastný strelec.

Gólový okamih bol vo svojej podstate i následnej emócii jednoducho nádherný. Ako ho Nino videl? „Pripravil som si to. Snažil som sa rozhýbať obrancu, brankár cez neho nevidel. Keď som uvidel malinký voľný priestor, snažil som sa tam uložiť strelu, čo sa podarilo.“

Je zaujímavé, že odkedy sa Podbrezová vrátila medzi elitu, vyhrali sme s ňou tri domáce ligové zápasy zo štyroch. Avšak – vždy sme rozhodli až v závere. Pri triumfe 3:1 z októbra 2022 sme dali víťazný gól v 88. minúte, o víťazstve 3:2 v septembri 2023 sme rozhodli dvomi gólmi v nadstavenom čase, a dnes opäť až v nadstavení.

Nino Marcelli vsietil svoj ôsmy ligový gól v sezóne, v súčte s pohárom má na konte deväť presných zásahov. Štyri z jeho deviatich gólov boli víťazné, z toho tri na jar. Rozhodol v pohári so Žilinou, v lige v Ružomberku, i dnes.

„Mojím osobným cieľom je dať desať ligových presných zásahov, chýbajú ešte dva. Verím, že ich pridám a pomôžem tímu v ceste za titulom. Môžem však povedať, že dnešný gól bol zatiaľ najdôležitejší v mojej kariére. V živote som ešte nedal v poslednej minúte rozhodujúci gól,“ uzavrel náš odchovanec.

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.