Úvod Správy Niké liga Dramatická koncovka za tri body!

Dramatická koncovka za tri body!

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 2:1.

ŠK Slovan v 3. kole nadstavby Niké ligy o titul zvíťazil nad Podbrezovou 2:1. Víťazný gól padol v nadstavenom čase, postaral sa oň striedajúci Nino Marcelli. Náskok na čele sme prinajmenšom do nedele večera navýšili na 18 bodov. Najbližšie sa predstavíme v piatok 5. apríla o 17:30 v Žiline.

Belasí vyrukovali v rozostavení 4-3-3, hostia začali vo svojom typickom systéme 3-4-3. Zo zdravotných príčin chýbali Weiss ml. i Zmrhal, k dispozícii nebol ani Rodrigues.

Naše mužstvo začalo aktívnejšie, a prvé šance boli na našej strane. Tolič si v 8. min zasekol obrancu a z uhla vystrelil, Rehák jeho prudký pokus vytlačil na brvno. V 19. min vyslal Strelec dobrú loptu do šestnástky, Tolič ju tečoval, a len o milimetre minul ľavú žrď. Do tretice to vyšlo, a od 26. min sme viedli. Po Toličovom centri zo štandardky zapracoval Kucka, k lopte sa dostal Strelec, a pohotovo ju aj s prispením teču obrancu umiestnil do siete – 1:0. Takmer okamžite mohol Kováčik odpovedať, Borjan vyrazil jeho prudkú strelu k bližšej žrdi. Napokon sme inkasovali azda v najhoršom možnom okamihu. Sanusi tesne pred prestávkou trafil naozaj výstavne spoza šestnástky od brvna do siete – 1:1.

Hostí tento moment povzbudil a po prestávke si vypracovali niekoľko šancí na druhý gól. Parajova prudká strela tesne minula bránu, Kováčikova strela po signáli z rohu preletela tesne nad. Veľkú príležitosť mal Assinor, ktorý bol osamotený na zadnej žrdi, našťastie, tiež netrafil priestor troch žrdí. Vladimír Weiss st. reagoval trojnásobným striedaním, namiesto Bajriča, Pauscheka a Kankavu prišli Kašia, Blackman a Marcelli. V 69. min sme boli aj my blízko k druhému gólu, Barseghjan to pekne trafil z voleja spoza šestnástky, lopte chýbali len milimetre. O tri minúty to Barseghjan znovu skúsil, tentoraz po zemi, taktiež tesne vedľa. V 81. min nám chýbalo naozaj len máličko. Po Toličovej lopte, ktorú Rehák vyrazil, dvakrát dorážal Kucka. Prvý pokus odvrátil obranca na čiare, druhý tečoval brániaci hráč na roh. V nadstavenom čase rozhodol Marcelli, ktorý sa po prihrávke Toliča uvoľnil na ľavej strane a trafil to krásne k vzdialenejšej žrdi - 2:1!

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 26. Strelec, 90. Marcelli – 43. Sanusi

Žltá karta: 45. Š. Faško (Podbrezová)

Rozhodovali: Kráľovič – Vitko, Jánošík

Návšteva: 2836 divákov

Slovan: Borjan – Pauschek (64. Blackman), Bajrič (64. Kašia), Wimmer, Vojtko (89. Lichý) – Kucka, Savvidis, Kankava (64. Marcelli) – Barseghjan, Strelec (76. Sharani), Tolič

Podbrezová: Rehák – Mrva, Bakaľa, Bartoš – Kováčik, Bajo, Š. Faško (66. Chyla), Sanusi (83. Mielke) – Paraj – Assinor (66. Masaryk), Galčík (66. Kabongo)