Úvod Správy Niké liga Zdolali sme sa sami

Zdolali sme sa sami

Názory trénerov po zápase 2. kola nadstavby Niké ligy o titul 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (0:2).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Po prehre musíte najprv zagratulovať kolegovi k víťazstvu, takže gratulujem. Aj prehrať treba vedieť. Zdolali sme sa v podstate sami svojimi chybami. Vpredu sme neboli takí efektívni ako vieme byť, prvýkrát v sezóne sme v lige neskórovali. Vieme, že máme aktuálne nedostatok ofenzívnych hráčov, okrem Barseghjana nám vypadol prakticky celý útok. Vpredu sme nemali toľko variant, no nastúpili sme v dobrej zostave. Ak by sme možno otvorili skóre po Tigranovej šanci, bol by zápas iný. Nemôžem ani povedať, že sme prehrali zaslúžene, keď však dá súper dva góly, musíte zároveň uznať jeho kvalitu a dobrú taktickú pripravenosť. Naša prvá šanca zostala nevyužitá, potom už bolo ťažké hrať do hlbokého bloku, navyše sme nemali takých kreatívnych hráčov. Marko Tolič sa veľmi snažil a vymýšľal, no okrem Barseghjana sa nenašiel hráč, ktorý by mu v tom sekundoval, čo na Trnavu dnes bolo málo. Po prehre nemôžem hovoriť o spokojnosti, no v kabíne som ani nezvyšoval hlas, nemal som na čo. Mužstvo vydalo sily, ktoré malo, no kvalita, ktorú sme dnes mali, na Spartak nestačila.

Uvoľnil som Gurama Kašiu i Jabu Kankavu, oboch čaká prakticky zápas kariéry, vyšiel som v ústrety im i gruzínskemu zväzu, ktorý ma o to požiadal, a kde som dlhodobo pôsobil. Dnes sme na to doplatili my, resp. ja, ale takto sme sa rozhodli, mužstvu sme to avizovali. Nastúpili aj iní, ktorí bojujú o svoje stabilné miesto, ale neboli sme natoľko efektívni. Nemôžem hráčom nič vyčítať, bojovali, boli tam aj výborné výkony ako napríklad v podaní Savvidisa, no aj také, ktoré ma nepresvedčili o tom, že ten a ten hráč patrí do základu. Konkurencia u nás stále je, no nie taká ako pred polrokom či rokom. Prehrali sme, nie je to tragédia, treba to rešpektovať, dať sa dokopy a trénovať. Stále máme dostatočný náskok, keď sa všetci vyzdravia a budeme kompletní, tak si verím ligu uhráme, máme kvalitu, aby sme to zvládli. Už sa koncentrujeme na prvý zápas po reprezentačnej pauze s Podbrezovou.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Myslím si, že všetci sme mali v hlavách fakt, že sme derby v lige veľmi dlho nezvládli. Používali sme rôzne taktiky, vždy sme sa na derby chystali. Bola otázka, ako sa pripraviť na toto. A tak sme sa na dnes skrátka nechystali. Nemali sme jedinú analýzu, vôbec sme o Slovane nehovorili, až dnes sme si povedali, ako pôjdeme hrať. Paradoxom futbalu je, že sme tu vyhrali, a Slovan prvýkrát v lige nedal gól. Aj toto sa stáva. Snažili sme sa eliminovať brejkové situácie súpera či jeho prepínanie po zisku lopty. Jednu situáciu z 15. minúty sme si nepostrážili, inak sme to zvládli. Chceli sme nechať Slovan hrať a čakať v strednom či hlbokom bloku, a spoliehať sa na kontry. V prvom čase sme ich aj za stavu 1:0 ešte mali, nedotiahli sme ich do konca. Po prestávke sa chalani viac koncentrovali na defenzívu a ustráženie nuly vzadu. Nakoniec ešte Ďuriš pridal po nedorozumení stopérov druhý gól, a vyhrali sme.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.