Úvod Správy Niké liga Derby nám vôbec nevyšlo

Derby nám vôbec nevyšlo

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2.

ŠK Slovan v 2. kole nadstavby Niké ligy o titul prehral s FC Spartak 0:2. Belasí majú po dnešku 15-bodový náskok na čele Niké ligy. Nasleduje reprezentačná prestávka, po nej sa predstavíme opäť doma, keď v sobotu 30. marca o 17:30 vyzveme na Tehelnom poli Podbrezovú.

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, šancu v derby dostal odchovanec Nino Marcelli, na hrote operoval Tigran Barseghjan.

V búrlivej atmosfére začali belasí aktívne. Boli lepším tímom, častejšie na lopte, vyhrávali osobné súboje. V 8. min z aktivity rezultovala prvá šanca, keď sa Tolič uvoľnil na ľavej strane, jeho strieľaný center Takáč vyrazil. O štyri minúty Barseghjan skúsil šťastie spoza šestnástky, mieril tesne vedľa. V 18. min Tolič kolmicou vysunul napravo Barseghjana, ten šiel zoči-voči Takáčovi, no z tohto mini-súboja vyšiel lepšie trnavský brankár. Našu útočnú snahu pribrzdila 22. min a nešťastný moment. Trnava zaútočila po ľavej strane, Ofori dal loptu pred bránu, a Wimmer ju nasmeroval do vlastnej siete – 0:1. Po polhodine síce belasí vyrovnali, gól Zmrhala však pre ofsajd neplatil. Do prestávky už to bolo na ihrisku najmä o súbojoch i emóciách. V nadstavenom čase ešte Borjan včasným vybehnutím zastavil rodiacu sa šancu Šuleka.

Belasí sa po prestávke pochopiteľne snažili o vyššiu útočnú aktivitu s cieľom vyrovnať. Zmrhalova strela sa neujala, rovnako ako krížna lopta po Toličovej snahe. V 66. min prišlo prvé striedanie, Marcelliho nahradil Lichý. Nasledovala zmena systému, keď sa Kucka podobne ako v Ružomberku vysunul na post útočnej deviatky. Belasí tlačili, Kuckovu strelu k žrdi Takáč chytil. Zakrátko Tolič pekne prešiel do šestnástky, skúsil to z uhla, Takáč aj v tomto prípade zasiahol. Po následnom rohu to ´horelo´pred trnavskou bránou, skóre sa však naďalej nemenilo. Trnavčania v 80. min využili zlú komunikáciu medzi našimi stopérmi, Ďuriš šiel sám na Borjana, a skóroval strelou k ľavej žrdi - 0:2. Zakrátko nás mohol Tolič vrátiť do hry, jeho peknú strelu Takáč bravúrne vyrazil. V závere sa už skóre aj napriek snahe belasých nemenilo, a z derby sme tak odišli bez bodového zisku.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 21. Wimmer (vl.), 80. Ďuriš

Žlté karty: 45. Barseghjan, 45. Tolič, 61. Wimmer, 89. Borjan - 7. Kóša, 28. Procházka, 35. Zeljkovič, 89. Paur

Rozhodovali: Kišš – Poláček, Hrmo

Návšteva: 10 050 divákov

Slovan: Borjan – Pauschek (81. Sharani), Bajrič, Wimmer, Vojtko – Savvidis, Kucka – Marcelli (66. Lichý), Tolič, Zmrhal - Barseghjan

Spartak: Takáč – Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič – Zeljkovič, Procházka – Daniel, Ofori (73. Bukata), Azango (84. Djurič) - Ďuriš (87. Paur)