Úvod Správy Juniori Juniorka rozhodla už do prestávky

Juniorka rozhodla už do prestávky

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Spišská Nová Ves 3:0.

Juniorka ŠK Slovan Bratislava v 20. kole MONACObet ligy zvíťazila nad Spišskou Novou Vsou 3:0. Belasí rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v rozmedzí pätnástich minút.

Slovanisti otvorili skóre v 19. minúte, keď Tóth peknou prihrávkou našiel v šestnástke Božíka, ktorý sa zblízka nepomýlil – 1:0. O päť minút kapitán Habodasz ponúkol dobrú pozíciu Kušnírovi, ten si ešte zasekol obrancu a trafil k žrdi – 2:0. Dobrú fázu uzavreli belasí v 34. min po ďalšej rýchlej akcii. Tóth pri napádaní získal loptu, narazil si ju s Markom, a samostatný únik uzavrel presnou koncovkou – 3:0.

Už do prestávky teda belasí viedli o tri góly, a víťazstvo si už ujsť nenechali. Aj hostia z východu mali svoje príležitosti, brankár Hrdina však predviedol dobré zákroky a udržal si čisté konto. Zverenci Vladimíra Gálu sa tešili z druhého jarného triumfu, ktorým si znovu pomohli aj v priebežnej tabuľke.

Belasí sú v tabuľke na desiatom mieste so ziskom 25 bodov a skóre 27:33. Naši mladíci sa najbližšie stretnú s Liptovským Mikulášom, ktorý hráva svoje stretnutia kvôli rekonštrukcii štadióna v Žiline. Duel je na programe v nedeľu 24. marca o 11:00.

„Nemali sme dobrý vstup do zápasu, keď sme súperovi dovolili dostať sa do príležitostí, no všetky sme vyriešili. Upokojila nás krásna akcia, po ktorej sme sa ujali vedenia. Prinieslo nám to pokoj, do prestávky sme pridali ešte dva góly. V tejto fáze sme už mali hru úplne pod kontrolou a dominovali sme. Po prestávke už naša efektivita nebola taká dobrá ako v prvom polčase, dobré brejkové možnosti sme nedokázali dotiahnuť do konca. Vďaka dobrému držaniu lopty i organizácii sme Spišskú Novú Ves, ktorá napriek tabuľkovému postaveniu nebola ľahkým súperom, nepustili už takmer do ničoho. Som veľmi rád, že sme tento zápas po výbornom kolektívnom výkone zvládli, bol pre nás veľmi dôležitý. Chcem takisto poďakovať aj súperovi za ústretovosť,  keď nám vyhovel a súhlasil s preložením zápasu na piatok,“ povedal Vladimír Gála, tréner belasej U21.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Spišská Nová Ves 3:0 (3:0)

Góly: 19. Božík, 24. Kušnír, 34. Tóth

Žlté karty: 86. Koseček – 62. Havrylenko, 75. Martinko

Rozhodovali: Husár – Lenický, Šandrik

Návšteva: 57 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák, Szalma, Marušin, Tóth (77. Baláž) – Marko (67. Koseček), Kušnír, Habodasz (87. Hornyák), Spáčil (77. Ivanics)  – Isaac (46. Mišovič), Božík

Spišská Nová Ves: Neuman – Ruiz, Redek, Baranyi (46. Ortegon), Martinko, Havrylenko, Janečka, Vakulinskyi (63. Ontko), Goncalves (84. Ištvánik), Zekucia, Kaščák (46. Attah)

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.