Úvod Správy Niké liga Cenné víťazstvo po kompaktnom výkone

Cenné víťazstvo po kompaktnom výkone

Názory trénerov po zápase 1. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (0:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Som veľmi spokojný s prístupom aj výkonom. Vedeli sme, že nás v Ružomberku čaká ťažký zápas so súperom vo výbornej forme. Ondřej Smetana veľmi pomohol Ružomberku organizáciou hry, má vysokých, silových hráčov, z čoho ťažil pri predošlých víťazstvách. My sme sa na to pripravili. Bol som presvedčený, že budeme hrať dobre v tom, že budeme veľa behať, čo aj platilo. Zápas bol súbojový, nám chýbalo 6 ofenzívnych hráčov, no či už Nino Marcelli, Jaromír Zmrhal alebo Juraj Kucka v strede, boli nebezpeční. Mali sme zopár šancí, aj keď dnes to nebolo o veľkom počte vyložených príležitostí, pri tutovke Chriena nás Milan Borjan podržal. Dali sme gól po krásnej akcii na dotyk, čo bolo rozhodujúce. Podali sme výborný kompaktný výkon bez dier v zostave, veľa sme súperovi nedovolili, vzadu sme to v trojici dobre ustáli. Vážim si dnešné víťazstvo, pri našej maródke. Ružomberok takisto odviedol dobrú robotu. O ten gól sme boli lepší.“

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Kolega to zhrnul dobre. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nás Slovan nepúšťal do postupného útoku a bol na nás dobre pripravený. Nevychádzala nám prípravná fáza, do ktorej nás súper prakticky ani nepúšťal, preto sme sa museli viac spoliehať na rýchlejší prechod cez dlhé lopty či do strany. Chceli sme preniesť nerozhodný výsledok do druhého polčasu s vierou, že by sa to mohlo lámať na našu stranu. Inkasovaný gól bol zlomový, obrovská škoda. V druhom polčase sme mali viac alternatív na prestriedanie, no Slovan si skúsene spadol do bloku. Mali sme viac priestoru na prípravnú fázu, no boli sme pomalší a zdĺhavejší. Slovan dal o gól viac, my sme ho po prestávke dostali občas pod tlak, no mali sme málo príležitostí na vyrovnanie, preto sme zápas výsledkovo nezvládli.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.