Úvod Správy Juniori Vydarený vstup juniorky do jarnej časti

Vydarený vstup juniorky do jarnej časti

ŠK Slovan Bratislava ´B´- MFK Dolný Kubín 4:0.

Juniorka ŠK Slovan Bratislava v úvodnom jarnom kole MONACObet ligy (nový názov druhej futbalovej ligy) zvíťazila nad Dolným Kubínom vysoko 4:0. Zverenci Vladimíra Gálu si azda ani nemohli priať lepší vstup do jari.

Za belasých opäť nastúpili viacerí veľmi mladí hráči, vekovo na rozhraní staršieho dorastu a mužského futbalu.

V prvom polčase prišli dôležité chvíle na jeho konci. Kapitán belasých Samuel Habodasz totiž v 42. minúte napriahol spoza šestnástky a pekne umiestnil loptu k ľavej žrdi – 1:0. Zakrátko po faule na Marušina kopali belasí penaltu. Alexander Tóth ju s prehľadom premenil a dal hosťom gól do šatne – 2:0.

Po prestávke prišli veľké chvíle Branislava Spáčila. Najprv po kolmici Kušníra obišiel brankára a umiestnil loptu do odkrytej brány, čím zvýšil na 3:0. Onedlho po ďalšej kolmej akcii znovu Spáčil s prehľadom trafil k ľavej žrdi.

Belasí zaknihovali dôležité víťazstvo, v tabuľke sú na 10. mieste so ziskom 22 bodov, a výraznejšie sa tak odpútali od spodných priečok. V ďalšom kole sa predstavia v Humennom, kde sa bude hrať v sobotu 9. marca o 14:00.

„Sme veľmi radi, že sa nám vydaril vstup do jarnej časti v podobe pekného víťazstva s dobrým herným prejavom. Boli sme aj efektívni. Od začiatku sme mali prevahu, len sme sa ťažšie dostávali do zhustenej obrany. Podarilo sa nám otvoriť zápas krásnou strelou Habodasza, čo nám veľmi pomohlo. Po prestávke sme sa snažili byť dlhšie na lopte a počkať si na brejkové situácie, ktoré prišli a vyšli. Tešíme sa, že sme zvládli dôležitý zápas a predviedli veľmi dobrý kolektívny výkon. Víťazstvo je aj pre Davida Murára, ktorý si v príprave privodil ťažké zranenie členka, ale pevne verím, že sa čím skôr vráti na ihrisko,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´- MFK Dolný Kubín 4:0 (2:0)

Góly: 42. Habodasz, 45. Tóth (z 11 m), 68. a 79. Spáčil

Žlta karta: 45. Hrubý (Dolný Kubín)

Rozhodovali: Čiernik – Mihalík, Poruban

Návšteva: 110 divákov

Slovan: Hrdina – Baláž (81. R. Slovák), Szalma, Marušin, Tóth – Kušnír (90. Kramár), Habodasz – Marko, Božík (71. Balko), Spáčil (81. Ivanics) – Maroš (71. Hornyák)

Dolný Kubín: Hrubý – Svetlík (46. Klimpl), L. Lupták, Kamladze, Sarr (75. Kudláč), Machaj (56. Brnča), Kolorédy, Mensah, Köröš, Hanes, Goshteliani (46. Diamé)

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.