Úvod Správy Niké liga Zaslúžené víťazstvo pred výbornou kulisou

Zaslúžené víťazstvo pred výbornou kulisou

Názory trénerov po zápase 22. kola Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (2:0).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Tešíme sa z víťazstva v derby, vo vždy ťažkom zápase pred výbornou kulisou. Ďakujem ľuďom, ktorí prišli a vytvorili vynikajúcu atmosféru. Kolega Michal ma trochu prekvapil zostavou. Museli sme reagovať na vysoké postavenie Trnavy, začali sme v rozostavení 4-3-3, potom sme ho zmenili na dve ´šestky´ s Kankavom a Savvidisom, a Kucka sa posunul vyššie. V prvom polčase nám vyšli dve veľmi dobré akcie, jedna sa skončila gólom. Aj druhý gól v podaní Zmrhala bol veľmi pekný. Súpera sme prakticky nepustili do čistej šance. Bol to však náročný duel. Ani nie že nám dochádzajú sily, no nemáme toľko variant. Uvidíme, aké vážne budú zranenia Strelca, ktorý má problém s trieslom, a Vlada, ktorý striedal kvôli ramenu. (Vladimíra Weiss ml., pozn. red), verím, že to nebude nič vážne. Máme veľký náskok, v podstate len hlupák by ho stratil, no v živote sa stáva všeličo. Vždy rešpektujem súperov. V prvej šestke sú prekvapenia, nečakal som, že Trenčín ani Banská Bystrica nepostúpia, no ten, kto si uhral viac bodov, si to zaslúži. Naďalej bude naším cieľom víťaziť a čo najviac sa priblížiť k nášmu cieľu, čiže k titulu. Derby bolo tvrdé ako vždy, no prinieslo aj veľa pekných vecí. Ak sa Trnave vyrovnáme v súbojoch i nasadení, tak sme lepší tím, ako to povedal aj kolega Michal.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Prišli sme so zámerom držať loptu, byť aktívni na súperovej polovici a nechať Slovan viac behať. V prvom polčase sa nám to aj darilo. Verili sme, že môžeme mať výhodu z nahusteného a ťažkého programu súpera. Ak však takto chcete hrať, musíte si dávať pozor na brejky a koncentrovať sa na napádanie i re-pressing. Nezvládli sme gólovú situáciu, kde rozhodla kvalita Slovana oproti tej našej. Do prestávky sme získali množstvo lôpt, no nevytvorili sme si nič nebezpečné. Domáci viedli a dostali zápas tam, kam potrebovali. V druhom polčase si duel ukontrolovali svojou kvalitou, nepustili nás do nejakých situácií. Zápas sa vyvíjal podľa scenára súpera, ktorý vyhral zaslúžene. Na súčasný Slovan kvalitu nemáme, narážame na ňu. Pokiaľ je Slovan koncentrovaný a v dobrej zostave, tak sa kvalita vždy ukáže, rovnako ako aj dnes.“

Pozývame vás na sobotňajšiu oslavu 105. narodenín klubu.