Úvod Správy Niké liga V derby víťazne!

V derby víťazne!

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0.

ŠK Slovan v 170. derby zvíťazil nad Spartakom Trnava 2:0. Náskok na čele Niké ligy sme zvýšili už na 16 bodov. Nadstavbovú časť začneme budúci víkend v Ružomberku.

Belasí vyrukovali v rozostavení 4-3-3, na ľavom kraji obrany netradične začal Kevin Wimmer.

Vo výbornej atmosfére sa od úvodu hralo v dobrom tempe. Belasí v 16. min rozjasali Tehelné pole. Barseghjan pekne prihral stredom Weissovi, ktorý pekne trafil k ľavej žrdi – 1:0. Zakrátko Barseghjan v podobnej pozícii šiel na Takáča, ten zázračne vyrazil ľavou rukou. Spartak sa pripomenul prudkou strelou Daniela, ktorú si Borjan postrážil. Naše mužstvo to naďalej skúšalo aj cez brejky, po jednom z nich sa Kucka nedostal do koncovky. V závere polčasu musel Vladimír Weiss st. zo dvakrát vynútene striedať, Weissa ml. so Strelcom nahradili Zmrhal a Rodrigues.

Aj po prestávke sa hralo v dobrom tempe, no najmä medzi šestnástkami a ako to v derby býva, s množstvom osobných súbojov. Belasí pohrozili v 57. min, keď Barseghjan hlavičkoval z dobrej pozície, ešte pred Takáčom odvrátil brániaci hráč. V 78. min vyslal Kucka tvrdú strelu z priameho kopu, Takáč vyboxoval. Hostia sa stále snažili o vyrovnanie, no belasí dobre bránili. Vyloženú šancu na druhý gól mal Savvidis, no zblízka netrafil. V závere Zmrhal predsa len peknou strelou uzavrel na 2:0!

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 16. Weiss, 90. Zmrhal

Žlté karty: 15. Barseghjan, 37. Weiss – 33. Kóša, 45. Djurič

Rozhodovali: Marhefka – Jekkel, Kmec

Návšteva: 11 130 divákov

Slovan: Borjan – Blackman (90. Pauschek), Kašia, Bajrič, Wimmer – Kankava, Savvidis, Kucka (90. Tolič) - Barseghjan (90. Marcelli), Strelec (45. Rodrigues), Weiss (45. Zmrhal)

Spartak: Takáč – Djurič, Štetina, Kóša (81. Poznar) – Koštrna (46. Mikovič), Zeljkovič, Bukata (68. Bainovič), Bernát (58. Paur), Daniel (81. Azango) – Ofori, Ďuriš

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.